41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Звернення депутатів Кролевецької районної ради.

дек. 13, Док. 1

Звернення

депутатів Кролевецької районної ради Сумської області щодо збереження лікарні інтенсивного лікування першого рівня на базі КП «Кролевецька центральна районна лікарня» Кролевецької районної ради

 

Ми, депутати Кролевецької районної ради, глибоко стурбовані від очікуваних наслідків впровадження медичної реформи в Кролевецькому районі і переконані в тому, що будь-які реформи повинні сприяти покращенню надання медичних послуг, доступності в їх отриманні.

Планом розвитку територій з моделюванням мережі закладів охорони здоров’я вторинної та третинної медичної допомоги, рекомендованим листом Міністерства охорони здоров’я від 31.10.2019 №25-04/44063/2-19 передбачено створення в Кролевецькому районі лікарні планового лікування з урахуванням числа обслуговуючого населення та інших факторів.

Перепрофіліювання КП «Кролевецька ЦРЛ» у лікарню планового лікування вже сьогодні викликало соціальну напругу серед жителів Кролевеччини. На підтримку збереження лікарні інтенсивного лікування першого рівня було направлено колективне звернення до Офісу Президента України та Міністерства охорони здоров’я України, яке підписали близько 11 тисяч жителів району (кожен третій із зареєстрованого населення).

КП «Кролевецька ЦРЛ» надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу. Матеріально-технічна база підприємства відповідає табелю оснащення для надання гарантованих медичних послуг за Програмою медичних гарантій, виконані всі вимоги для підписання договору з НСЗУ: заклад автономізований, комп’ютеризовані робочі місця, має договір з медичною інформаційною системою, під’єднаний до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та ліцензований згідно з вимогами Міністерства охорони здоров’я України.

У лікарні працюють кваліфіковані, досвідчені лікарі-хірурги, травматологи та фахівці інших спеціальностей, більшість з яких мають вищу кваліфікаційну категорію.

КП «Кролевецька ЦРЛ» має сучасну клініко-діагностичну та бактеріологічну лабораторію, яка оснащена всім необхідним обладнанням. Стаціонарний корпус лікарні забезпечений автономним джерелом електропостачання та теплопостачання.

За результатами проведеного аналізу із 75 населених пунктів Кролевеччини — 60 з них, де проживає 9298 жителів (40,7%) сільського населення, переважно пенсійного віку, знаходяться на відстані більше 60км/60хв від найближчих лікарень вторинного рівня.

У районі залізничне сполучення Київ – Москва та автомагістраль міжнародного значення Кіпті-Бачівськ з досить інтенсивним рухом, активно працюють потужні підприємства, тому постійно виникає необхідність у забезпеченні своєчасної кваліфікованої вторинної медичної допомоги при дорожньо-транспортних пригодах, аваріях, виробничому травматизмі та надзвичайних ситуаціях, що буде неможливо без лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

Враховуючи вищевикладене, на нашу думку, КП «Кролевецька ЦРЛ» відповідає всім принципам і нормам лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

Питання поетапного дооснащення КП «Кролевецька ЦРЛ» відповідно до Проектів вимог для надання пріоритетних послуг, які можуть надаватися на базі закладу, визначено першочерговим при формуванні районного бюджету на 2020 рік.

Ми, депутати Кролевецької районної ради, глибоко занепокоєні і переконливо просимо розглянути та підтримати питання щодо збереження КП «Кролевецька ЦРЛ» як лікарні інтенсивного лікування першого рівня для надання доступної, якісної та своєчасної медичної допомоги відповідно до потреб населення Кролевецького району.