41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Звернення депутатів Кролевецької районної ради до Кабінету Міністрів України та депутатів Верховної Ради України Деркача А.Л., Молотка І.Ф.

 

Депутати Кролевецької районної ради усвідомлюють, що реформування спеціалізованої медичної допомоги в Україні – це невідворотний процес. Більшість комунальних та державних закладів охорони здоров’я не мають сучасного медобладнання, постійно спостерігається відтік кваліфікованого медичного персоналу через низький рівень оплати праці, лікарні не мають можливості забезпечити належні умови лікування хворих, пацієнти змушені закуповувати більшість медикаментів самостійно. Лікарі вузьких спеціальностей, працюючи поряд з лікарями первинної меддопомоги, отримують в рази меншу заробітну плату. Тривалий розрив у фінансуванні первинної та спеціалізованої меддопомоги призводить до конфліктних ситуацій.

З початком реформування галузі охорони здоров’я, КП «Кролевецька ЦРЛ», яка обслуговує 36983 жителів  району, намагалося виконати усі вимоги законодавства для найшвидшого переходу на оплату послуг вторинної медичної допомоги. Так у кінці 2018 року завершено процес автономізації закладу. На початку 2019 року за кошти місцевих бюджетів проведено комп’ютеризацію робочих місць лікарів-спеціалістів з підключенням до центрального компоненту e-Health через медичну інформаційну систему. Заклад був готовий до впровадження пілотного проекту «Безкоштовна діагностика», який МОЗ планувало розпочати з 01.07.2019, але на сьогодні його реалізація не розпочалася.

У 2020 році  заклади спеціалізованої медичної допомоги отримають медичну субвенцію лише на перший квартал. Надалі фінансування буде проводитись на підставі договору з НСЗУ по відшкодуванню за фактично надані медичні послуги відповідно до ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

КП «Кролевецька ЦРЛ» проведено попередній розрахунок очікуваної суми коштів, які лікарня потенційно може отримати у 2020 році в сумі 21,0 млн.грн., при мінімальній потребі – 41 млн. грн. Результат – дефіцит як мінімум 20,0 млн.грн. Така катастрофічна ситуація з фінансуванням складеться у більшості центральних районних лікарнях. Місцеві бюджети будуть не спроможні утримувати дані заклади. Перед громадою міста та району гостро стоїть питання скорочення не лише штатної чисельності закладу, а й закриття відділень лікарні, як результат — вторинна (спеціалізована)   медична допомога населенню стане недоступною.

Ми, депутати Кролевецької районної ради, вважаємо, що Уряд повинен взяти на себе відповідальність по забезпеченню фінансування галузі охорони здоров’я на рівні не менше 5 % ВВП. Це дасть можливість уникнути зростання соціальної напруги,  модернізувати матеріально-технічну базу закладів спеціалізованої медичної допомоги, значно підвищити заробітну плату медичних працівників та забезпечити надання якісних і доступних медичних послуг.