41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Заборгованість із заробітної плати на Сумщині зменшилася у лютому на 14 млн. грн.

В області продовжується робота щодо забезпечення ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та упередження її виникнення.

Саме з цього питання відбулося засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати при голові ОДА Миколі Клочку та заступнику обласної ради Вірі Лаврик.

 

До звіту були запрошені власники, керівники та голови профспілкових організацій підприємств-боржників, керівники місцевих органів влади.

На 1 січня сума боргу по області становила майже 72 млн. грн. У січні темпи росту не зменшились. Заборгованість зросла на 28,4% і на початок лютого становила понад 92 млн. грн. Основна частка боргу – 78 млн. грн. припадає на промислові підприємства.

У лютому, завдяки вжитих органами місцевої влади заходів, загальна сума боргу зменшилася на 14 млн. грн. У першу чергу, за рахунок повного погашення боргу на КП «Електроавтотранс» в розмірі 1 млн. грн., часткової виплати на ПАТ «СМНПО ім..Фрунзе» — 12 млн. грн., ПАТ виробничо-енергетична компанія «Сумигазмаш» — 596 тис. грн. та ФК «Суми» — 107 тис. грн.

Водночас, незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію, всіма органами влади забезпечено виплату зарплати працівникам бюджетної сфери.

Заступник голови обласної ради Віра Лаврик зазначила, що цьогорічний бюджет складний. У той же час, невиплата заробітної плати визиває великий супротив у населення, що й зрозуміло. «Сьогодні дуже нелегка ситуація, втрачені ринки збуту. Але при виплаті зарплати роботодавці повинні чітко притримуватися букви закону і нести персональну відповідальність за правопорушення у сфері трудових відносин. Своєчасна виплата заробітної плати та погашення боргів з неї – першочергові  питання, які повинні вирішуватися  в загальному комплексі соціально-економічних проблем, оскільки саме вони мають значний вплив на зростання добробуту населення».

Оскільки нарада була проведена не «заради галочки», а щоб вирішити наболілі питання, тож по черзі були заслухані всі керівники підприємств-боржників. Особливої уваги заслужили доповіді арбітражних керуючих підприємств-банкрутів, які несуть персональну відповідальність за ситуацію на цих підприємствах. До них у керівництва області було багато запитань. Вирішено, що серед іншого буде стояти питання заміни тих арбітражних керуючих, які не справляються зі своїми обов’язками.

За підсумками роботи засідання обласної комісії визначені першочергові заходи по забезпеченню погашення заборгованості по кожному з підприємств-боржників, обговорені конкретні дії галузевих департаментів, управлінь та контролюючих органів, спрямовані на ліквідацію боргів із виплати заробітної плати.