За даними Кролевецького районного сектору Управління ДСНС України
Забезпечення пожежної безпеки — це один із важливих напрямків щодо охорони життя та здоров’я людей, національного багатства і навколишнього середовища. Незважаючи на значний поступ у науково-технічній сфері людству ще не вдалося знайти абсолютно надійних засобів щодо забезпечення пожежної безпеки. Більше того, статистика свідчить, що при зростанні чисельності населення на 1 % кількість пожеж збільшується приблизно на 5%, а збитки від них зростають на 10%. І сьогодні, коли людство увійшло в третє тисячоліття своєї багатовікової історії, питання пожежної безпеки залишаються актуальними.
Протягом 2014 року на території міста та району виникло 56 пожеж, 25 з яких в сільській місцевості. На пожежах загинуло 2 чоловіка, з яких одна дитина, травмовано 2 чоловіка.
Протягом 2014 року у сільській місцевості Кролевецького району пожежі виникли в таких сільських радах:
Білогривська сільська рада 1 пожежа;
Бистрицька сільська рада 4 пожежі;
Гречкинська сільська рада 4 пожежі;
Грузчанська сільська рада 2 пожежі;
Дубовицька сільська рада 1 пожежа;
Добротівська сільська рада 2 пожежі;
Зазірківська сільська рада 2 пожежі;
Камінська сільська рада 1 пожежа;
Ленінська сільська рада 2 пожежі;
Реутинська сільська рада 2 пожежі;
Тулиголівська сільська рада 2 пожежі;
Ярославська сільська рада 1 пожежа.
З початку року виникла негативна тенденція щодо збільшення надзвичайних подій пов’язаних з виникненням пожеж. На території Кролевецького району станом на 17 квітня 2015 року зареєстровано 52 пожежі та загоряння, з них 26 в сільській місцевості, в наслідок яких 2 людини загинуло та 3 травмовано.
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ріст пожеж складає 160% (в 2014р.зареєстровано 20 пожеж).
Вогнем знищено та пошкоджено 31 будівля та споруда.
Орієнтовні прямі збитки від пожеж з початку року складають понад 3 млн. 783 тис. грн., орієнтовні побічні збитки понад 4 млн. 200 тис. грн.
Черговими караулами 22 Державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, для проведення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж та проведення інших рятувальних заходів здійснено 86 виїздів.
У ході проведення оперативних дій пожежно-рятувальних підрозділів на пожежах врятовано 1 людину, 85 будівель та споруд та інші матеріальні цінності, що належать громадянам, підприємцям та організаціям міста та району.
У зв’язку з різкими змінами метеорологічної обстановки кількість пожеж на території району суттєво збільшилася. Так в період з 09 по 17 квітня 2015 року на території міста та району було зареєстровано 37 виїзд на пожежі та загоряння.
Протягом 2015 року в сільській місцевості виникли пожежі в таких сільських радах;
Алтинівська сільська рада 1 пожежа;
Білогривська сільська рада 3 пожежі;
Бистрицька сільська рада 4 пожежі;
Буйвалівська сільська рада 1 пожежа;
Гречкинська сільська рада 1 пожежа;
Грузчанська сільська рада 2 пожежі;
Добротівська сільська рада 1 пожежа;
Дубовицька сільська рада 1 пожежа;
Ленінська сільська рада 1 пожежа;
Локнянська сільська рада 1 пожежа;
Литвиновицька сільська рада 1 пожежа;
Мутинська сільська рада 2 пожежі;
Обтівська сільська рада 1 пожежа;
Реутинська сільська рада 1 пожежа;
Червоноранківська сільська рада 5 пожеж.
Із загальної кількості пожеж, які виникли протягом 2014-2015 роках у сільських населених пунктах, було ліквідовано місцевими пожежними командами 30% пожеж, на гасіння решти залучалися сили та засоби державної пожежної охорони, хоча з вимогами нормативних документів, гасіння пожеж в сільській місцевості повинні здійснювати добровільні та місцеві пожежні команди.
Жоден з викликів, які надходили до пожежно-рятувального підрозділу по лініям «101» не були залишені без уваги. Нарікань та скарг від жителів міста та району щодо дій особового складу пожежно-рятувального підрозділу при ліквідації пожеж і загорянь та виконанні інших аварійно-рятувальних робіт, не надходило.
Випадків відмови пожежної техніки у роботі при виїзді, слідуванні та ліквідації надзвичайних ситуацій, пожеж, загорань та виконанні інших аварійно- рятувальних робіт не допущено.
Протягом поточного року особовий склад пожежно-рятувальної частини неодноразово приймав участь у ліквідації різного роду надзвичайних подій (пожеж, аварій та інше). У складних умовах сьогодення, не зважаючи на недостатнє фінансування з державного бюджету не допущено зниження боєздатності підрозділу. Лише дякуючи керівництву району, голові районної ради, керівнику фінансового управління та сільським головам було виділено кошти у вигляді субвенції в сумі 25,5 тис. грн. для придбання пально-мастильних матеріалів.
Саме завдяки цим коштам забезпечено фінансування підрозділу для виконання робіт з гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.
Протягом січня-квітня 2015 року державною пожежно-рятувальною частиною для забезпечення роботи пожежної техніки було використано майже 1100 л бензину. На сьогоднішній день в підрозділі залишилось близько 400 літрів бензину, кількість якого за попередніми розрахунками, враховуючи заходи по забезпеченню своєчасного та ефективного реагування на можливі надзвичайні ситуації вистачить на період до 2-х місяців.
За минулий рік державною пожежно-рятувальною частиною було використано більше 3000 л бензину.
Державною службою України з надзвичайних ситуацій на 2015 рік згідно кошторису у червні передбачено кошти на придбання пально-мастильних матеріалів в сумі 11250 грн., що вкрай недостатньо для потреб підрозділу.
Уже сьогодні застосовується практика залучення коштів за рахунок передачі субвенцій сільськими радами на придбання паливно-мастильних матеріалів, так на 21.04.2015 залучено 9 тис. грн.