41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

За даними Кролевецького районного сектору Управління ДСНС України

Забезпечення пожежної безпеки — це один із важливих напрямків щодо охорони життя та здоров’я людей, національного багатства і навколишнього середовища. Незважаючи на значний поступ у науково-технічній сфері людству ще не вдалося знайти абсолютно надійних засобів щодо забезпечення пожежної безпеки. Більше того, статистика свідчить, що при зростанні чисельності населення на 1 % кількість пожеж збільшується приблизно на 5%, а збитки від них зростають на 10%. І сьогодні, коли людство увійшло в третє тисячоліття своєї багатовікової історії, питання пожежної безпеки залишаються актуальними.

Протягом 2014 року на території міста та району виникло 56 пожеж, 25 з яких в сільській місцевості. На пожежах загинуло 2 чоловіка, з яких одна дитина, травмовано 2 чоловіка.

Протягом 2014 року у сільській місцевості Кролевецького району пожежі виникли в таких сільських радах:

Білогривська сільська рада 1 пожежа;

Бистрицька сільська рада 4 пожежі;

Гречкинська сільська рада 4 пожежі;

Грузчанська сільська рада 2 пожежі;

Дубовицька сільська рада 1 пожежа;

Добротівська сільська рада 2 пожежі;

Зазірківська сільська рада 2 пожежі;

Камінська сільська рада 1 пожежа;

Ленінська сільська рада 2 пожежі;

Реутинська сільська рада 2 пожежі;

Тулиголівська сільська рада 2 пожежі;

Ярославська сільська рада 1 пожежа.

З початку року виникла негативна тенденція щодо збільшення надзвичайних подій пов’язаних з виникненням пожеж. На території Кролевецького району станом на 17 квітня 2015 року зареєстровано 52 пожежі та загоряння, з них 26 в сільській місцевості, в наслідок яких 2 людини загинуло та 3 травмовано.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ріст пожеж складає 160% (в 2014р.зареєстровано 20 пожеж).

Вогнем знищено та пошкоджено 31 будівля та споруда.

Орієнтовні прямі збитки від пожеж з початку року складають понад 3 млн. 783 тис. грн., орієнтовні побічні збитки понад 4 млн. 200 тис. грн.

Черговими караулами 22 Державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, для проведення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж та проведення інших рятувальних заходів здійснено 86 виїздів.

У ході проведення оперативних дій пожежно-рятувальних підрозділів на пожежах врятовано 1 людину, 85 будівель та споруд та інші матеріальні цінності, що належать громадянам, підприємцям та організаціям міста та району.

У зв’язку з різкими змінами метеорологічної обстановки кількість пожеж на території району суттєво збільшилася. Так в період з 09 по 17 квітня 2015 року на території міста та району було зареєстровано 37 виїзд на пожежі та загоряння.

Протягом 2015 року в сільській місцевості виникли пожежі в таких сільських радах;

Алтинівська сільська рада 1 пожежа;

Білогривська сільська рада 3 пожежі;

Бистрицька сільська рада 4 пожежі;

Буйвалівська сільська рада 1 пожежа;

Гречкинська сільська рада 1 пожежа;

Грузчанська сільська рада 2 пожежі;

Добротівська сільська рада 1 пожежа;

Дубовицька сільська рада 1 пожежа;

Ленінська сільська рада 1 пожежа;

Локнянська сільська рада 1 пожежа;

Литвиновицька сільська рада 1 пожежа;

Мутинська сільська рада 2 пожежі;

Обтівська сільська рада 1 пожежа;

Реутинська сільська рада 1 пожежа;

Червоноранківська сільська рада 5 пожеж.

Із загальної кількості пожеж, які виникли протягом 2014-2015 роках у сільських населених пунктах, було ліквідовано місцевими пожежними командами 30% пожеж, на гасіння решти залучалися сили та засоби державної пожежної охорони, хоча з вимогами нормативних документів, гасіння пожеж в сільській місцевості повинні здійснювати добровільні та місцеві пожежні команди.

Жоден з викликів, які надходили до пожежно-рятувального підрозділу по лініям «101» не були залишені без уваги. Нарікань та скарг від жителів міста та району щодо дій особового складу пожежно-рятувального підрозділу при ліквідації пожеж і загорянь та виконанні інших аварійно-рятувальних робіт, не надходило.

Випадків відмови пожежної техніки у роботі при виїзді, слідуванні та ліквідації надзвичайних ситуацій, пожеж, загорань та виконанні інших аварійно- рятувальних робіт не допущено.

Протягом поточного року особовий склад пожежно-рятувальної частини неодноразово приймав участь у ліквідації різного роду надзвичайних подій (пожеж, аварій та інше). У складних умовах сьогодення, не зважаючи на недостатнє фінансування з державного бюджету не допущено зниження боєздатності підрозділу. Лише дякуючи керівництву району, голові районної ради, керівнику фінансового управління та сільським головам  було виділено кошти у вигляді субвенції в сумі 25,5 тис. грн. для придбання пально-мастильних матеріалів.

Саме завдяки цим коштам забезпечено фінансування підрозділу для виконання робіт з гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Протягом січня-квітня 2015 року державною пожежно-рятувальною частиною для забезпечення роботи пожежної техніки було використано майже 1100 л бензину. На сьогоднішній день в підрозділі залишилось близько 400 літрів бензину, кількість якого за попередніми розрахунками, враховуючи заходи по забезпеченню своєчасного та ефективного реагування на можливі надзвичайні ситуації вистачить на період до 2-х місяців.

За минулий рік державною пожежно-рятувальною частиною було використано більше 3000 л бензину.

Державною службою України з надзвичайних ситуацій на 2015 рік згідно кошторису у червні передбачено кошти на придбання пально-мастильних матеріалів в сумі 11250 грн., що вкрай недостатньо для потреб підрозділу.

Уже сьогодні застосовується практика залучення коштів за рахунок передачі субвенцій сільськими радами на придбання паливно-мастильних матеріалів, так на 21.04.2015 залучено 9 тис. грн.