41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Вітання голови Кролевецької районної ради до Дня місцевого самоврядування

Шановні жителі Кролевецького району!

7 грудня ми відзначаємо День місцевого самоврядування в Україні. Це час підведення підсумків роботи органів місцевого самоврядування Кролевецького району.

Найважливіша подія цього року – це створення Кролевецької об’єднаної територіальної громади, вибори до якої відбулися 30 квітня.

Станом на 1 грудня на Сумщині створено 27 об’єднаних територіальних громад. Кролевецька громада – найбільша за кількістю населення в Сумській області. ЇЇ чисельність складає 25136 чол. На сьогоднішній день проходить формування управлінських структур об’єднаної територіальної громади.

Я як житель громади, як голова районної ради, хочу побажати депутатському корпусу новоствореної громади, голові громади виважених управлінських рішень для створення умов комфортного проживання населення. Ті непорозуміння, які виникали на протязі 2017 року в частині фінансового забезпечення діяльності ОТГ будуть зняті після переведення її фінансування на прямі міжбюджетні відносини з Міністерством фінансів України.

Діяльність депутатського корпусу районної ради сьомого скликання є відкритою, прозорою та спрямованою на покращення життя населення. Одним із пріорітетних напрямків діяльності ради є охорона здоров’я, освіта, культура, соціальний захист. Сьогодні в районі працює три структури охорони здоров’я: Центр екстреної медичної допомоги, Центральна районна лікарня і з 1 грудня 2016 року розпочав роботу Центр первинної медико-санітарної допомоги. Це один із напрямків реформування охорони здоров’я, які проводить держава. Завдячуючи рішенням, які приймались депутатським корпусом районної ради, ми зробили все для зменшення ризиків впровадження реформи в Кролевецькому районі. Лише для своєчасної виплати заробітної плати медичним працівникам з районного бюджету в цьому році було направлено 4,5 млн.грн. На поточні та капітальні ремонти направлено близько 1,2 млн.грн., на медикаменти – 1,8 млн.грн. Загальна сума фінансування галузі склала 46,5 млн..грн. Депутатський корпус робить все можливе для збереження галузі.

Депутатський корпус Кролевецького району всіх рівнів пишається здобутками наших освітян. Своїми рішеннями депутати надавали суттєву підтримку у фінансуванні освіти. На утримання галузі виділено більш ніж 90 млн.грн., на розвиток галузі більше  4 млн.грн. Надається допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Харчуємо дітей 1-4 класів безкоштовно, а також дітей батьки яких є учасниками АТО. Кожного року обдаровані діти за кошти районного бюджету отримують стипендії голови Кролевецької районної державної адміністрації. Я сподіваюсь, що дані виплати будуть підтримані депутатським корпусом об’єднаної територіальної громади.

Потужними є Програма соціального захисту населення на 2017-2021 роки, яку затверджено депутатами районної ради та відповідна програма обласної ради. На реалізацію районної програми планується використати більше 4,4 млн.грн. Тільки в поточному році на заходи програм використано більше 820 тис.грн., а це і допомога на дороговартісне лікування;  забезпечення твердим паливом (дровами) сімей учасників АТО і різного роду компенсаційні виплати. Лише субсидій у 2017 році нараховано і буде виплачено більше ніж 73 млн.грн.

Також, хочу відмітити, що підтриманий депутатським корпусом відомий далеко за  межами Сумщини Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Кролевецькі рушники» отримав відзнаку обласної культурно-мистецької акції «Мистецькі сходи» у номінації «Кращий культурно-мистецький проект» у 2017 році.

Усвідомлюючи   важливість   місцевих ініціатив стосовно об’єднання зусиль, спрямованих на всебічний розвиток особистості засобами освіти, культури, мистецтва, спорту, медичного обслуговування, соціального забезпечення, поширення європейських цінностей та стандартів життя, під час візиту Польської делегації до Кролевеччини був підписаний Протокол до Угоди про партнерську співпрацю (побратимські взаємостосунки) між Кролевецьким районом Сумської області (Україна) та Гміною Мальборк Поморського воєводства (Республіка Польща) про співпрацю в соціально-гуманітарній сфері. Згідно з яким Сторони будуть  сприяти  обміну  групами  учнівської молоді, студентів, спортивними   делегаціями і колективами  художньої  самодіяльності для проходження стажування в закладах освіти, культури та участі у різного роду спортивних, культурно-мистецьких заходах.

Завдячуючи налагодженій співпраці органів місцевого самоврядування, Кролевецької районної державної адміністрації з Народними депутатами України Андрієм Деркачем та Ігорем Молотком в районі проводиться значний комплекс ремонтних робіт спрямованих на проведення заходів з енергозбереження в закладах соціальної сфери, проведення ремонту доріг, реконструкція та будівництво водогонів, загальний обсяг фінансової допомоги склав більше 10 млн.грн. Завдячуючи Народному депутату України І.Ф.Молотку знаковою подією для Кролевецького району стало проведення капітального ремонту автомобільної дороги Кролевець – Шостка. Загальна сума фінансування складає більше 320 млн.грн.

Окремо, хочу виразити вдячність за плідну співпрацю депутатам Сумської обласної ради Володимиру Гороху та Олегу Бояринцеву за титанічну роботу на благо громади Кролевецького району.

В державі проходить адміністративно-територіальна реформа. На сьогодні вдалося зберегти район і його межі. Але в перспективах законотворень – це об’єднання районів. Я особисто переконаний в необхідності відійти від районного поділу, я за вертикаль громада, область, держава. Ми неодноразово звертались із пропозиціями до Верховної Ради України. Закликаю всіх об’єднати зусилля на збереження і розвиток Кролевецького району, Кролевецької громади.

Користуючись нагодою хочу ще раз подякувати депутатам сільських рад, депутатам об’єднаної територіальної громади, депутатам районної та обласної рад, ветеранам органів місцевого самоврядування, сільським головам, голові об’єднаної територіальної громади, голові районної державної адміністрації, управлінням та відділам районної державної адміністрації за співпрацю.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня місцевого самоврядування. Дякую вам  за любов до рідного краю, самовіддану щоденну працю, високу активність у громадсько-політичному житті, непереборне бажання та здатність здолати усі негаразди. Сердечно бажаю кожній родині, кожному мешканцю Кролевеччини миру в державі, міцного здоров’я, достатку та благополуччя. Нехай усі життєві негаразди обходять вас стороною, а непохитна віра у щасливе майбутнє рідного краю й України додають усім нам  сили та наснаги.