41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Відбулося обговорення Законопроекту про ліквідацію районів

15 травня, відбулося обговорення Законопроекту «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж». У дискусії взяли участь члени Асоціації, посадовці Мінрегіону, профільного парламентського комітету та представники ОТГ.

Захід пройшов у рамках круглого столу на тему «Шляхи удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади».

Законопроект визначає механізми утворення нових укрупнених районів, через ліквідацію теперішніх.

За словами авторів Закону, такий документ необхідний у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, що повністю або у більші своїй половині переймають на себе функції як районних рад, так і відповідних державних адміністрацій.

У проекті нормативно-правового акту зазначено, що процедура ліквідації здійснюватиметься шляхом об’єднання територій чинних районів. При тому визначатиметься новий адміністративний центр. Всі повноваження та ресурси переходитимуть до новостворених районів.

Ліквідація відбуватиметься у тому разі, якщо більше половини населення району складається з жителів об’єднаних територіальних громад або адміністративний центр району є центром такої громади, чи є містом республіканського, обласного значення.

Зазначимо, що Законопроект знаходиться на обговоренні та не подавався на розгляд парламентаріїв. За результатами круглого столу будуть напрацьовані пропозиції.

Завантажити документ можна натиснувши на це посилання — Проект Закону України Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж.

Подивитись трансляцію заходу та фотографії можна нижче.

 

За даними сайту Української асоціації районних та обласних рад.