41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

«В небесах над Україною Кролевецькі рушники»

Яскраві кольори осені, невмируща магія української пісні та високого поетичного слова, а також унікальні роботи майстрів художнього ткацтва, в яких навіки вплелися магічні червоно-білі символи життя, знову поєдналися на хвилях Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники». На чотири дні Кролевеччина перетворилася на культурно-мистецький центр нашої держави. Життя в районі наситилося яскравими подіями і особливим змістом. Свято відвідали письменники і артисти, знамениті і відомі діячі культури, мистецтв з України та найближчого зарубіжжя, своїми неперевершеними голосами зачаровували співаки з Китаю.

На історичному подвір’ї перлини нашого краю – музею ткацтва, якому виповнилося 5 років, пройшло відкриття фестивалю. До всіх гостей рушникової Кролевеччини звернулися засновники цього неперевершеного дійства, а саме голова Оргкомітету Міжнародного фестивалю «Кролевецькі рушники», відомий поет, культурний і громадський діяч, наш земляк Михайло Шевченко, народна артистка України, професор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, почесний громадянин міста Кролевця, Берегиня другого фестивалю (1996 рік) Євдокія Колесник. Щиро подякували майстрам художньої вишивки, пісні і слова, усім, хто рушниковими дорогами стелив славу фестивалю заступник начальника управління культури і туризму обласної державної адміністрації Раїса Грицаєнко та голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко. Свою творчість дарували присутнім народний гурт «Мальви», народний аматорський ансамбль «Берегиня», танцювальний колектив «Зодіак» Алтинівського сільського Будинку культури, поет-земляк з Сум Олександр Пєтух, ансамбль бандуристів дитячої школи мистецтв та солістка РБК Тетяна Широкова. У небі над Кролевцем зазвучав відомий до щему голос народного артиста України Юрія Рожкова «В небесах над Україною кролевецькі рушники» і всі підспівували і згадували людину, яка назавжди засіяла в душах любов до рушникового краю і його людей.

У ці святкові дні в культурних центрах Кролевця діяли різноманітні виставки, зокрема в музеї кролевецького ткацтва «Кролевецькі ткані рушники кінця ХІХ — початку ХХ століття з фондів музеїв України», де представлені експонати з Сумського обласного краєзнавчого музею, Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль, Конотопського міського краєзнавчого музею, Кролевецького краєзнавчого музею та з приватних колекцій. У холі районного Будинку культури розмістилися роботи майстрів художньої вишивки та образотворчого мистецтва Ольги Паншиної, Галини Січкар, Ольги Воропаєвої, Олени Красношапки, Ніни Павленко, Аліни Павлової та Анни Коноваленко. У рамках фестивалю проведено пленер юних художників, присвячений 100-річчю з дня народження іменитого художника-земляка В.М. Руденка, в якому взяли участь вихованці дитячої школи мистецтв та відомі майстри пензля з Конотопу, Києва, Кролевця.

Для найменших шанувальників мистецтва організатори підготували яскраві концертні, розважальні програми за участі цікавих персонажів з відомих мультиків, циркових артистів, місцевих дитячих колективів тощо. Було презентовано дитячі книги від талановитих землячок Надії Данченко та Валентини Мироненко.

Традиційно в селах району пройшли гостини в хліборобських родинах, коли до сільських клубів виїжджають народні і заслужені, професійні і самодіяльні артисти, композитори, поети, щоб подарувати селянам найкраще, що мають – високе духовне мистецтво.

У рамках фестивалю працювали майстерні ткача, де гостей свята вчили творити наш характерний кролевецький рушник, проводячи майстер-класи для всіх охочих. 17 вересня відбулося два великих концерти: «Пісенна душа України» культурно-мистецький проект за участю провідних фольклорних колективів України та з нагоди 35-річчя з дня створення народного аматорського вокального ансамблю «Реутинчанка» й «Фестивальна осінь» — літературно-музичний вечір за участю відомих поетів-піснярів, учасників Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники». Привітати з ювілеєм гурт «Реутинчанка», яким керує відома в районі музикант і співачка Галина Гуріна приїхав народний депутат України Андрій Деркач, який подарував цим закоханим у пісню жінкам дистанційний мікрофон і торт. На заході поет-земляк Михайло Шевченко презентував свою нову поетичну збірку, яка вийшла в світ завдяки підтримки А.Л. Деркача, за що автор сердечно подякував депутату зі сцени РБК.

Вечірній концерт на площі Миру під відкритим небом подарував кролевчанам Андрій Деркач. На його запрошення фестивальний вечір відвідали барабанщики зі столиці ARS NOVA, відомий співак, полуфіналіст проекту «Голос країни» Alekseev (Нікіта Алєксєєв), кавер група «RETRO-BAND HOLIDAY», а також Dj DAVAY Brothers. До свята народний депутат зробив цінні подарунки щасливчикам, які взяли участь у фотоконкурсі, що проводився до фестивалю. Оригінальні iPhone 5s отримали Олександр Коновалов, Карина Макаренко та Ліза Бруяка.

Останній фестивальний день, у неділю 18 вересня розпочався з туристичних мандрівок Кролевцем.

Цього дня для закоханих в поезію гостей фестивалю відбулися Дзюбині читання «Вереснева надія» до 80-річчя від дня народження поета-земляка Віктора Дзюби, відомого поета, автора більш як десятка поетичних збірок, лауреата літературної премії імені Степана Олійника та міжнародної Пушкінської премії.

Апогеєм свята стали великі концерти у суботу і неділю – «Фестивальна осінь» – літературно-музичний вечір за участю відомих поетів-піснярів, та  заключний гала-концерт, що тривали понад чотири години кожен. Глядацька зала районного Будинку культури раз-по-раз вибухала вдячними оплесками, щедро винагороджуючи кожного артиста. Серед виступаючих – яскраві співаки і танцюристи: народний артист України Леонід Сандуленко, заслужена артистка України Оксана Калінчук, народна артистка України, професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Євдокія Колесник та її вихованці –  Олеся Онопрієнко, Анастасія Кузнєцова з Києва та гості з Китаю Ся Шулю та Чень Бо, Нонна Жулева з Сумського академічного театру імені Щепкіна, співак і композитор з Сум Валерій Козупиця, тріо «Лілея» (м. Охтирка), соліст РБК Віктор Чечель, вокальний ансамбль «Співаночка», Софія та Костянтин Трусенки із Алтинівського СБК, Оксана та Руслан Христиченки, дует «Крила» з Полтавщини, народний вокальний ансамбль «Берегиня» РБК, вокальний ансамбль «Зорі» Червоноранківського СБК, вокальне тріо «Пісенне джерело», співачка і композитор Руслана Лісова, інструментальний ансамбль «Леді імпульс», народний аматорський фольклорний ансамбль «Ярославна» Путивльського РБК, Дар’я Коробова, Катя Грицун, Ліза Краснопольська, Наталі Чередник та хоровий колектив «Гармонія» – з Кролевецької дитячої школи мистецтв, народний гурт «Мальви» з духовим оркестром дитячої школи мистецтв (керівник В. Люлін), та інші. Танцювальні номери дарували вихованці дитячої школи мистецтв, зразковий хореографічний колектив «Дарунок» Шосткинського РБК та запрошені депутатом обласної ради Володимиром Горохом чемпіони України та Європи з бальних танців з центру танцювального руху М-студіо з міста Суми. У виконанні Ніни Тищенко звучав твір «Місто юності» (слова В. Мироненко, музика Н.Данченко), присвячений Кролевецькому земляцтву.

Вперше фестиваль «Кролевецькі рушники» відвідав академічний театр Українського фольклору «Берегиня» під керівництвом М. Буравського – народного артиста України, які щирою українською піснею та ритмічними танцями зачарували глядача. Гаряче аплодували усі присутні в залі й фольклорному гурту «Душа співає» академічного ансамблю Національної Гвардії України (солістка заслужена артистка України Любов Волинець-Іванова), у їхньому репертуарі звучали й пісні, присвячені героям сьогодення, котрі не вмирають.

Зі сцени кролевчан привітав Єпископ Конотопський і Глухівський Роман з душевним піднесенням на крилах фестивалю.

Справжнім сюрпризом і прекрасним подарунком для кролевчан і гостей літературно-мистецького дійства став приїзд народного артиста України, естрадного співака Павла Зіброва, який завітав на Кролевеччину на запрошення народного депутата Андрія Деркача. Його відомі шлягери співали всією залою. Він душевно привітав кролевчан зі святом, багато жартував і спілкувався з глядачами і, за його словами, був вражений таким теплим прийомом, що обіцяв навідатись ще. Пощастило кролевчанці Вірі Кононенко, яка цього дня святкувала свій день народження, з іменинами її особисто  привітав сам Павло Зібров.

Цього року в рамках фестивалю започатковано нову номінацію «Нові імена Кролевеччини», яка прославлятиме талановитих, юних дарувань. Першою зіркою, що отримала це звання стала талановита юна художниця, учениця Кролевецької дитячої школи мистецтв – Аня Коноваленко.

Кульмінацією останнього фестивального дня стала церемонія вшанування Берегині. Почесне звання «Берегиня – 2016» Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники» присвоєно Валентині Мироненко – відомій в області журналістці, поетесі, яка багато років вела фестивальний літопис в обласні газеті «Сумщина». Вона – співавтор збірки «В небесах над Україною кролевецькі рушники» (2009), автор поетичних книжок «Сповідь», «Автографи серця», «Паралельні світи», «У полум’ї свічі Подих сьогодення», всі вони в різні роки презентувалися на фестивалі. Разом з учнями класу образотворчого мистецтва Кролевецької дитячої школи мистецтв створила і за сприяння депутата обласної ради Володимира Гороха видала віршовану абетку-скоромовку «Що у щуки за щокою?», яку цьогоріч отримав кожен першокласник Кролевеччини. Удвох з Берегинею дев’ятого рушникового фестивалю композитором Надією Данченко видали (за сприяння нашого земляка Віктора Хярма) збірник пісень «Білий вальс», який був презентований на нинішньому фестивалі.

DSC_4849-2

DSC_4791-2

DSC_4778_у-2

DSC_4818-2

DSC_4758-2

DSC_0014-2

 

DSC_0638

IMG_2141

DSC_0331-2

DSC_9208

DSC_9137

DSC_9166

DSC_0789-2

DSC_0035_у-2

DSC_0103-2

DSC_0615-2

 

DSC_1063-2

DSC_9318

DSC_9335

DSC_0973_у-2

DSC_1100-2

DSC_0569-2

DSC_1126-2

DSC_9713