41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Спогади про справжню Людину – Людину з великої літери!

Значну втрату понесла громада Кролевеччини – на 85-у  році життя  помер добре відомий, авторитетний педагог, історик та краєзнавець, Почесний громадянин Кролевеччини, Заслужений працівник освіти України — Федір Степанович Яковенко.

Народився Федір Степанович у простій  сімї трударів м. Кролевці у 1932 році. Дитинство припало на нелегкі довоєнні роки та період окупації.

З добрими оцінками закінчив десятирічку.  Вже у шкільні роки   мріяв  стати  схожим на своїх  улюблених учителів.   Його мрія здійснилася. Після закінчення Ніжинського  державного педагогічного інституту  повернувся  на Кролевеччину. Невдовзі його запросили  до районного відділу освіти. Цю посаду він використовує не тільки для передачі набутих в інституті знань, але і для вивчення та розповсюдження  досвіду кращих педагогів району — Михайла Сереженка,    Іларіона Грищенка,  Григорія Буймистра, Івана Яновського, інших. Вже на цій посаді зарекомендував себе як творчого,   у постійному пошуку  посадовця, який умів знайти підтримку  серед шкільних педагогічних колективів та  розбудити серед шкільної молоді потяг до знань з навчальних програм та з  історії рідного краю. Керівництво  району та освіти швидко розпізнало в ньому потужного організатора. Спочатку доручили     посаду заступника директора школи, пізніше  —  директора шкіл №№1 та  3. Ось тут і розкрився його творчий характер педагога, вихователя, організатора. Методи роботи цих колективів пропагував для використання. Йому присвоюють звання  вчителя-організатора,   вчителя-методиста,    відмінника освіти,  «Заслужений вчитель України».  До його думок, пропозицій, як і небайдужих авторитетних педагогів, керівників шкіл прислуховувались у районі, зокрема   у питаннях розбудови матеріально-технічної бази шкільного, дошкільного та позашкільного навчання.  Це їх заслуга, що у ті роки  за  цими показниками наша освіта була  серед кращих в області. Побудовані  нові школи та дитячі садки  у райцентрі практично у кожному селі району.

Працюючи директором школи, Федір Степанович добре розумів, що для сучасної людини, насамперед, потрібні знання. Але не тільки. Потрібне відповідне виховання. Виховання патріота своєї малої Батьківщини, своєї країни. Цього можна добитись тільки  поєднавши навчання зі знанням своєї історії, історії рідного поселення, краю,  Батьківщини. Не її «темних плям»!  Того доброго, корисного, результативного, що зроблено за минулі роки старшими батьками, старшими поколіннями. Тільки це потрібно розбудовувати.  Разом з однодумцями він посилено займався краєзнавством. Значна його участь у написанні книг «Книга скорботи  України. Сумська область», «Книга бойової слави Кролевеччини», «Пам’ятки історії,  мистецтва,  архітектури,  та археології  Кролевецького району». Багато зусиль доклав він для збереження вдячної пам’яті за жителів  краю за перемогу у роки Великої Вітчизняної війни. Він — серед ініціаторів  розбудови скверу ім. Героя Радянського Союзу Г.Виноградова, меморіального комплексу жертвам фашизму на центральному міському кладовищі, загиблим воїнам Червоної Армії в   мікрорайоні  Андріївка,   пам’ятного знаку на честь героїв  опору німецьким військам  на Десні, багатьом іншим. За його  ініціативою розбудовано сквер учасникам війни в Афганістані.

Вийшовши на заслужений відпочинок, Ф.С.Яковенко   постійно  займався громадською діяльністю. Частий та бажаний гість у шкільних колективах, активний  не тільки учасник, але й організатор ветеранського руху. Він майже 30 років  член президії районної організації ветеранів. Жителі краю завжди цікавляться його публікаціями у районній  газеті.

За заслуги перед краєм рішенням 35-ї сесії районної радим від 22.10.2010 року  йому присвоєно  звання «Почесний громадянин Кролевеччини».

Весь трудовий, педагогічний та пошуковий шлях Федора Степановича заслуговує на  визнання та наслідування.

Кролевецька районна рада, Кролевецька районна державна адміністрація, районна організація ветеранів війни та праці висловлюють співчуття рідним та близьким Яковенка Федора Степановича.

DSC_0033

фото від 22.06.2017 року