41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Що чекає на Кролевеччину в 2016 році

Разом зі святкуванням новорічних та різдвяних свят 2016 рік вже ставить перед нами багато важливих і невідкладних завдань, які потребують вирішення.

Першочергово хочу подякувати депутатському корпусу районної ради за злагоджену роботу по прийняттю районного бюджету на 2016 рік та відповідних змін до нього.

Незважаючи на незабезпеченість районного бюджету понад 7 млн. грн. депутатський корпус районної ради взяв на себе відповідальність і передбачив у бюджеті 404 тис. грн. по охороні здоров’я на пільгові медикаменти та зубопротезування, що на 60 тис. грн. більше, ніж у минулому році, на харчування хворих на рівні близько 10,0 грн. ліжко-день, що майже в 2 рази більше порівняно з 2015 роком. Вдалося зберегти виплату 10% надбавки за особливі умови праці педагогічним працівникам і бібліотекарям, передбачено виплату допомоги на оздоровлення під час щорічних відпусток.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-19 від 24.12.2015 організацію безкоштовного харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів із малозабезпечених сімей покладено на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. У зв’язку з цим депутатами прийнято рішення, яким забезпечено харчування за рахунок районного бюджету дітей 1-4 класів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах, дітей з малозабезпечених сімей, дітей з багатодітних сімей, де виховуються п’ять і більше дітей, дітей, батьки яких мобілізовані, на час мобілізації, дітей, батьки яких є учасниками бойових дій та дітей внутрішньо переміщених осіб. Загальна сума коштів, передбачених у районному бюджеті на харчування дітей, складає понад 2,3 млн. грн.

На другому пленарному засіданні другої сесії районної ради, що відбулося 14.01.2016 депутатами прийнято рішення про надання згоди на переведення житлового будинку для лікарів по вулиці В.Інтернаціоналістів, 25 у статус службового. Після прийняття виконавчим комітетом міської ради відповідного рішення питання отримання житла лікарями, які його потребують буде вирішено уже найближчим часом.

Хочу нагадати, що на першому пленарному засіданні другої сесії 23.12.2015 відповідно до Стратегії розвитку галузі охорони здоров’я в державі, за відповідним поданням адміністрації Кролевецької центральної районної лікарні та фахової підтримки депутата Сумської обласної ради Володимира Гороха, депутатами було прийнято рішення про створення Центру первинної-медикосанітраної допомоги (ЦПМСД) з 01.04.2016 року. Сьогодні розпочата вся необхідна робота по забезпеченню виконання даного рішення. Зокрема, робочою групою здійснено вивчення досвіду роботи Недригайлівського ЦПМСД, який працює уже 3 роки і є одним з найкращих в області. Проводиться узгодження штатного розпису центру, визначаються об’єкти нерухомого майна та необхідне матеріально-технічне забезпечення роботи закладу. Вивчаються напрямки вирішення дуже складного питання – кадрового забезпечення первинної ланки медицини, особливо в сільській місцевості.

Сподіваюсь, що прийнявши відповідальне рішення, усі ми разом зможемо забезпечити створення і функіонування потужного центру первинної-медикосанітраної допомоги, який повинен стати міцним фундаментом подальшого розвитку медицини в районі та забезпечить покращення якості та доступності надання медичної допомоги населенню.

У зв’язку з прийняттям на рівні держави низки законів щодо реформування системи освіти, а саме норми, що за рахунок освітньої субвенції не здійснюється фінансування освітніх закладів, у яких кількість учнів становить менше 25 осіб (крім початкової школи). Враховуючи демографічну ситуацію, існуючий стан наповненості класів у сільських школах, сьогодні перед районним відділом освіти Кролевецької районної державної адміністрації стоїть вкрай відповідальне завдання по підготовці та наданню на розгляд сесії районної ради Стратегії реформування галузі освіти району. Депутатському корпусу районної ради уже найближчим часом потрібно буде вивчити дане питання, врахувати інтереси відповідних територіальних громад та прийняти правильні зважені рішення, які забезпечать в подальшому якісне надання освітніх послуг нашим дітям.

Залишається актуальним питання адміністративно-територіальної реформи та добровільного об’єднання територіальних громад. 18 січня 2016 року Гречкинська громада розглянула пропозицію Вороніжської селищної ради щодо надання згоди на добровільне об’єднання. За результатами обговорення, пропозицію Вороніжської селищної ради було відхилено. Сподіваюсь, що нам вдасться зберегти цілісність району, створивши єдину спроможну Кролевецьку громаду. Зважаючи на це, Кролевецькій міській раді необхідно уже зараз ініціювати питання об’єднання громад відповідно до затвердженого перспективного плану.

У зв’язку з відсутність фінансового ресурсу на проведення капітальних видатків районного бюджету сьогодні разом з Кролевецької РДА проводиться робота по залученню коштів з Державного фонду регіонального розвитку під проекти в галузі енергозбереження, водозабезпечення, розвитку галузей соціально-культурної сфери району, вивчається можливість залучення грантів міжнародних проектів та програм.

Підсумовуючи, хочу сказати, що перед районною радою 7 скликання стоять важливі завдання, а саме: децентралізація, медична та освітянська реформи, а часу на це відводиться мало. Керівникам відповідних галузей потрібно брати на себе відповідальність, вносити пропозиції по вирішенню нагальних питань. У свою чергу, депутатський корпус відкритий до співпраці та прийняття виважених рішень, які б захищали інтереси кожного громадянина Кролевеччини та приймались не в угоду чиновникам зверху, а на користь Кролевецької громади.