41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Пробація-можливості до змін

Система покарань, не пов’язана з позбавленням волі, існувала в нашій країні й раніше. Є покарання пов»язані із забороною  займати певні посади і займатися певною діяльністю , є покарання у виді громадських робіт , які полягають у відпрацюванні безоплатних робіт , на об’єктах , які визначені органами місцевого самоврядування. Ці покарання  були і до того , як була впроваджена пробація в Україні. Але в усьому світі був інший підхід до альтернативних покарань. Альтернативне покарання –це лише частина системи пробації. Людина не потрапляла в місця позбавлення ,її дійсно залишали у соціумі та виносили їй вирок.

         Відповідно до Закону України «Про пробацію» від 05.02.2015 року передбачено три види пробації:

    досудова пробація    — забезпечення суду інформацією , що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді);

    наглядова пробація- здійснення наглядових та соціально-виховних заходів :надання психологічної ,  консультативної  та інших видів допомоги , сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання,участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності,проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовано пробацію;

    пенітенціарна пробація-  допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання,сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд зазасудженими, а й на надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника. Також пробація передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень, цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

Клієнтами пробації є обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Пробація державі обходиться в 10-12 разів дешевше, ніж ув’язнення. Сьогодні на обліку пробації перебуває понад 65 тис. осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 150 тис. осіб. 2/3 усіх засуджених судом потрапляють до органів пробації, а лише третина – до виправних установ закритого типу.

       Головна мета пробації — безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності. Впровадження пробації в Україні — це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

Начальник Кролевецького РС філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області Олег ПАТА.

Новый точечный рисунок Новый точечный рисунок (2) - копия Новый точечный рисунок (3) Новый точечный рисунок (4)