41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Про хід виконання Програми зайнятості населення Кролевецького району на період до 2017 року

Основні показники ринку праці.

За 8 місяців 2016 року послуги служби зайнятості отримували  1018 осіб,які мали статус безробітного, та 799 пошукачів роботи.

Професійний склад безробітних:

— 550 осіб — робітники;

— 303 — службовці;

— 165- особи без професії

Надання соціальних послуг районним центром зайнятості.

Працевлаштування.

За звітний період до Кролевецького РЦЗ роботодавцями району було заявлено 432 вакансії, 86,9 % з яких були укомплектовані за сприяння центру зайнятості. Середня тривалість укомплектування вакансій 9 днів.

Пріоритетом діяльності служби зайнятості є сприяння працевлаштуванню незайнятого населення. За звітний період допомогу у вирішенні питання зайнятості  отримали 377 шукачів роботи, у т.ч. 280 безробітних. Із загальної чисельності працевлаштованих 90 осіб (26,7%) були громадяни, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. 2 безробітних — внутрішньо переміщена особа та демобілізований учасник АТО- створили власні робочі місця, використавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Середня тривалість пошуку безробітними роботи склала 106 днів, що на 4 дні перевищує минулорічний показник.

З введенням у дію Закону «Про зайнятість населення» на зміну програмі дотаційних робочих місць для працевлаштування безробітних був прийнятий інший механізм мотивування роботодавців до створення нових робочих місць – компенсація єдиного соціального внеску. Такою пільгою у звітному періоді скористалися 7 роботодавців, які створили  17 нових робочих місць для працевлаштування безробітних. До речі, цей показник є четвертим в області ( після Конотопу, Ромен, Сум), що свідчить про результативність нашої інформаційної роботи з роботодавцями. Маємо приємну новину: після внесення змін до законодавства про зайнятість, які набули чинності 30.08.2016 року,  та згідно з якими учасники АТО включені  до пільгової категорії осіб, вже є перший  працевлаштований на новостворене робоче місце з правом на відшкодування ЄСВ.

Оплачувані громадські та інші види робіт тимчасового характеру.

Програмою зайнятості передбачалося, що в 2016 році до участі в громадських та інших видах робіт тимчасового характеру буде залучено 235 безробітних. Фактично до зазначених програм сприяння зайнятості за 8 місяців долучилися 232 безробітних, що складає 98,7% річного прогнозного показника і перевищує минулорічний показник аналогічного періоду на 24,7%. 111 осіб працювали на громадських роботах за кошти місцевих бюджетів та Фонду, 121-на роботах тимчасового характеру за кошти підприємств,

Загалом, за 8 місяців 2016 року  Кролевецьким РЦЗ було укладено 43договорів на організацію громадських робіт. Можливістю співпраці з центром зайнятості скористалися  міська та 16 сільських рад, МКП «Ремдільниця».  Силами безробітних в населених пунктах району були впорядковані  парки, кладовища, місця поховання  загиблих у роки другої світової війни, проведені поточні ремонти в закладах соціальної сфери, проводилося інформування населення про порядок оформлення житлових субсидій. Всього використано на оплату праці безробітних за виконані роботи -151,1 тис. грн. (78,6 тис. грн. з місцевих бюджетів та 72,5 тис. грн.  Фонду ЗДСС). Усі 111 спеціально створених тимчасових робочих місця були укомплектовані у повному обсязі. Середня тривалість участі у громадських роботах  склала 7 днів.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру долучилися 10 учасників АТО та 1 внутрішньо переміщена особа.

Професійне навчання безробітних.

Протягом 8 місяців 2016 року послугами професійного навчання, організація якого проходить виключно під замовлення роботодавців та під самозайнятість,  скористалися 46 осіб.

Оскільки роботодавець бажає бачити на робочому місці кваліфікованих робітників, які йдуть в ногу з часом, 25 безробітних проходили навчання у ДПТНЗ «Реутинський професійний агарний ліцей» на курсах цільового призначення за напрямком «Дотримання безпечного ведення робіт при експлуатації сільськогосподарської техніки та тракторів» та були працевлаштовані трактористами та водіями на сільськогосподарських підприємствах району. Різновидом підвищення кваліфікації є стажування. Так, протягом зазначеного періоду у ФОП Велесь В.Д., Василенко Л.Г., Чечель (Дзюба)Ю.В., Білоус Л.М., Хоменко Г.О. 6 осіб проходили стажування за професіями: продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, пекар. Після успішного проходження стажування всі особи були працевлаштовані на цих робочих місцях.

Перехід котелень з газового опалення на тверде паливо спричинило дефіцит машиністів(кочегарів) котелень в районі. Саме тому 12 осіб з числа безробітних Кролевецького РЦЗ з 30 червня 2016 року розпочали навчання за професією машиніст (кочегар)  котельні у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної совіти державної служби зайнятості». Замовниками кадрів цього року є КПКРКП «Акватермо», відділ освіти Кролевецької РДА, Реутинська, Майорівська сільські ради.

Починаючи з 2013 року діє програма розширення можливостей та підвищення  конкуренстопроможності громадян за 45 років на ринку праці за рахунок видачі ваучера. У лютому 2016 року 6 осіб відповідної категорії мали змогу набути професію слюсаря з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування у Глухівському агротехнічному інституті.

Рівень працевлаштування безробітних після професійного навчання за направлення служби зайнятості складає 100%.

Сприяння зайнятості інвалідів.

Програмою зайнятості прогнозувалося, що у 2016 році чисельність інвалідів, які користуватимуться послугами центру зайнятості складатиме 18 осіб. Фактично вже за 8 місяців поточного року кількість інвалідів, які мали статус безробітних, перевищує прогноз на третину. Кількість звернень осіб з обмеженими фізичними можливостями має сталу тенденцію до збільшення.

З 27 осіб з інвалідністю 44% складають жінки, 29,6%- молодь у віці до 35 років. Серед даної категорії безробітних були 2 учасники АТО.

Всі безробітні цієї категорії залучаються до активних програм сприяння зайнятості: 7 осіб були працевлаштовані, 3-направлені на навчання. Служба зайнятості надає можливість безробітним громадянам набути професію задля організації власної справи Маємо позитивний приклад надання людині з інвалідністю професії манікюрника в центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості з подальшою її реєстрацією як суб»єкта підприємництва.

Робота з внутрішньо переміщеними особами.

Окрім окреслених Програмою напрямків роботи з′явився ще один, продиктований життєвою необхідністю-це надання послуг вимушеним переселенцям з Криму та східних областей України. З початку року на обліку в РЦЗ перебували 11 внутрішньо переміщених громадян, 2 з них були працевлаштовані, 1 особа долучилася до виконання громадських робіт.   На кінець звітного періоду безробітними залишаються 3 внутрішньо переміщені особи.

Робота з демобілізованими учасниками АТО.

За 8 місяців 2016 мали статус безробітних мали 65 демобілізованих учасники АТО, з них 16 працевлаштовані (у т.ч. 6 – на службу за контрактом у ЗСУ, 1 отримав одноразову виплату на підприємництво, 9 працевлаштовані на вільні робочі місця), 10 осіб брали участь у громадських та інших видах робіт тимчасового характер.

Основні проблеми у сфері зайнятості:

Наявність прихованого безробіття, яке, як правило, характерне для ситуації економічної кризи. Воно зумовлене неповним завантаженням потужностей підприємств, зменшенням обсягів виробництва, різким зниженням продуктивності праці, наданням працівникам неоплачуваних відпусток, неповною зайнятістю протягом робочого тижня;

— відсутність якісних робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують додаткового соціального захисту, у т.ч. дітей – сиріт, осіб з інвалідністю, громадян, яким залишилося 10 та менше років до досягнення пенсійного віку; це ж стосується і особливих категорій шукачів роботи — внутрішньо переміщених громадян, демобілізованих військовослужбовців, у т.ч. учасників АТО;

— збільшення чисельності вивільнених та звільнених фахівців з неповною вищою, базовою вищою та вищою освітою;

— приховане скорочення працівників (наприклад, СТОВ «Нива»);

— зростання споживацьких намірів серед незайнятого населення, їх відкрите  небажання щось змінювати у своєму життя: набувати чи підвищувати професійний рівень, аби відповідати вимогам ринку праці, здійснювати активний пошук роботи, долучатися до активних програм сприяння зайнятості, що дають змогу отримувати додатковий офіційний заробіток, адаптуватися до нових колективів

— невідповідна оцінка професійного рівня робочої сили, недостатня якість вільних робочих місць, що офіційно пропонуються висококваліфікованим представникам робітничих професій та фахівцям у сфері медицини, освіти, програмістам, економістам, юристам тощо.

— відсутність постійної роботи в сільській місцевості, що зумовлено зменшенням попиту на робочу силу внаслідок ліквідації сільськогосподарських підприємств;

— дисбаланс між попитом та пропозицією на робочі місця за робітничими професіями, зокрема незадоволений попит на трактористів, машиністів бульдозера, екскаватора, верстатників деревообробних верстатів, токарів, електрогазозварників.

— обмеження можливостей членів особистих селянських господарств, у тому числі з низьким рівнем доходів, в отриманні соціальних послуг та матеріального забезпечення;

У зв»язку із суттєвими змінами на ринку праці, появою нових категорій шукачів роботи, змінами в законодавстві про зайнятість виникає потреба у внесенні змін до Програми зайнятості Кролевецького району.

 

Заробітна плата

Програма зайнятості населення Кролевецького району на період до 2017 року затверджена рішенням двадцять другої сесії шостого скликання районної ради від 05 червня 2013 року. Згідно з закладеними до Програми зайнятості соціально — економічних показників приріст середньомісячної заробітної плати по району на 2016 рік мав складати 10 %, фактично за 7 місяців 2016 року зростання складає 25,1 % до відповідного періоду минулого року  і становить 3036 грн.

У районі середньооблікова чисельність штатних працівників 4994 чол., середня заробітна плата 1 штатного працівника по району становить 3035,78 грн.

Серед підприємств найбільший рівень заробітної плати в 2016 року  мають ТОВ „Кролевець-Агро” – 7599 грн., ДП „Кролевецьке лісомисливське господарство” – 9928 грн., філія приватного акціонерного товариства «Держане підприємство «Зернова компанія України «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» – 4427 грн., ТОВ «Кролевецький елеватор» – 4938 грн. Найменший рівень заробітної плати мають підприємства: УВП УТОС – 638 грн., ТОВ „Торгсервіс” – 1662 грн. – неповний робочий день.

У 2016 році  виникла заборгованість із виплати заробітної плати на двох підприємствах Кролевецького району це ТОВ „АРМАПРОМ” та УВП УТОС. Станом на 1 серпня 2016 року заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам ТОВ «АРМАПРОМ» склала 1096,1 тис. грн.; УВП УТОС — 244,2 тис. грн., що в загальні сумі складає 1340,3 тис.грн. Підприємства неодноразово заслухані на засіданнях обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплати, останнє відбулося 30 серпня 2016 року.

Створення нових робочих місць

На 2016 рік відповідно до затверджених показників районної програми зайнятості Кролевецькому району доведено планове завдання – створити 203 робочих місця. В тому числі юридичними особами – 23 робочі місця, фізичними особами підприємцями – 180 робочих місць.

Протягом  8 місяців 2016 року в районі було створено 95 робочих місць, що становить 46,8 % до річного  завдання. Із загальної кількості новостворених робочих місць юридичними особами створено 36, відкрили підприємницьку діяльність 59 осіб.

Легалізація тіньової зайнятості

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації   від 12.09. 2011 року № 447 в районі працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної  плати  та зайнятості населення. В 2016 році проведено 8 засідань робочої групи, на яких було заслухано 36 суб’єктів господарювання, виявлено 8 порушень законодавства. В результаті проведеної роботи легалізовано 13 робочих місць для найманих працівників, підвищено рівень заробітної плати 6 працівникам.

 

Працевлаштування інвалідів

Станом на 01.08.2016 року загальна чисельність інвалідів в Кролевецькому районі — 1746 осіб (із них 125 дітей – інвалідів), чисельність інвалідів у працездатному віці – 909 осіб, чисельність інвалідів що працюють – 205 осіб.

 

Виконання заходів програми зайнятості

На виконання заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення проведена відповідна робота.

З початку поточного року  управлінням  соціального захисту населення райдержадміністрації з метою контролю проведено 4 обстеження підприємств різних форм власності по дотриманню мінімальних гарантій в оплаті праці та своєчасній її виплаті.

З питань експертизи умов праці за 8 місяців 2016 року проведено 112 експертиз, якості проведення атестації робочих місць 7, з умов праці на робочих місцях 31, з правильності застосування з списків 1 і 2 – 12, правильності застосування списки на додаткові відпустки 31,  з правильності встановлення доплат за умови праці 31, кількість виданих приписів 7, кількість виданих актів перевірок підприємств усіх форм власності 24.

На всіх перевірених підприємствах атестація робочих місць за умовами проведена в повному обсязі та в терміни, передбачені законодавством.

У районі створена база даних підприємств з шкідливими та тяжкими умовами праці, до якої увійшли 54 підприємства, установи та організації.