41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Порядок виплати пенсій з 01.01.2016 року ветеранам військової служби

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 (далі – Закон 911), яким врегульовано  питання пенсійного забезпечення  у 2016 році. Тому виникає питання щодо виплати пенсій особам, які  проходять військову службу або перебувають на посадах в Національній поліції.

Відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону 911 обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій,  що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах, зокрема, у Міністерстві внутрішніх справ України, не включено Національну поліцію. Тому виплата пенсій цій категорії пенсіонерів здійснюється як працюючим особам.

Пенсії ветеранам військової служби, призначені відповідно до законів України “Про державну службу” та “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, відтепер виплачуються в повному обсязі. Для поновлення пенсійної виплати слід звернутись до органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Належність до ветеранів військової служби підтверджується відповідним посвідченням.

Статтю 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі-Закон) доповнено такими частинами.

— Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

— Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 30.01.2007 №3-1, передбачено проведення перерахунку пенсій лише після надходження від відповідних міністерств та відомств повідомлення про підстави проведення перерахунку.

Статтею 51 вищевказаного Закону, передбачено, що такий перерахунок проводиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. Ці зміни набрали чинності з 01.01.2016 року і стосуються тих перерахунків, які не будуть проведені з вини відповідних органів після зазначеної дати.