41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ (ВІДНОВЛЕННЯ) СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

З метою запровадження єдиних підходів щодо організації роботи з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб Кабінетом Міністрів України 8 червня 2016 року прийнято постанови № 352 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014р. №509» та №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
Таким чином з 14 червня 2016року (дата набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365) рішення щодо призначення (відновлення) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) органами Пенсійного фонду України можуть прийматися на підставі копії рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними держадміністраціями.
Для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі, а у визначених чинним законодавством випадках її законному представнику необхідно надати відповідну заяву до управління Пенсійного фонду України на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання або перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.
До заяви щодо призначення (відновлення) соціальної виплати додається копія про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред’являється оригінал цієї довідки.
Достовірність зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи протягом 15 днів з дати отримання заяви перевіряється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. За результатами перевірки складається акт обстеження матеріально – побутових умов сім’ї за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках – їх законними представниками, а також представником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Комісія розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом 5 робочих днів з дня отримання такого подання.
За результатами розгляду подання з врахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї Комісія приймає відповідне рішення беручи до уваги інформацію про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.
Не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення Комісія надсилає копію рішення органові, що здійснює соціальні виплати та структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.
Орган, що здійснює соціальні виплати на підставі рішення Комісії призначає (відновлює) соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи та здійснює повернення всіх недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства.
Рішення Комісії про відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати може бути оскаржене у судовому порядку.
Крім прийняття рішень щодо призначення (відновлення) або відмови в призначенні (відновленні) соціальних виплат Комісія за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом 5 календарних днів приймає відповідне рішення щодо припинення соціальних виплат у разі: наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати; встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування за результатом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї; отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат; скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»; отримання інформації від Держприкордонної служби про виїзд внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Комісія не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після прийняття рішення щодо припинення соціальної виплати надсилає копію такого рішення органам, що здійснюють соціальні виплати та структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.
Орган, що здійснює соціальні виплати на підставі рішення Комісії припиняє соціальні виплати з місяця, що настає за тим у якому прийнято відповідне рішення, а у випадках отримання повідомлення від ПАТ «Державний ощадний банк України» про зупинення видаткових операцій за поточним рахунком внаслідок відсутності проходження фізичної ідентифікації внутрішньо переміщеною особою, скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» – з дня припинення виплати ПАТ «Державний ощадний банк України» або з дня скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Відповідно до змін внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014р. №509, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016р. №352 довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи видана до 20 червня 2016р., яка не скасована і строк дії якої не закінчився незважаючи на відсутність відповідної відмітки ДМС, є дійсною та діє безстроково, крім випадків передбачених ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Довідка, видана до 20 червня 2016р. у якій адресою фактичного місця проживання вказано адресу місцезнаходження органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, підлягає перереєстрації до 20 липня 2016р. Для цього внутрішньо переміщена особа особисто або через законного представника звертається за видачею довідки до уповноваженого органу, а раніше видана їй довідка вилучається, про що вносяться відповідні записи до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Вищезазначені рішення Уряду спростили порядок обліку внутрішньо переміщених осіб та забезпечили дієвий контроль в системі проведення соціальних виплат всіх видів внутрішньо переміщеним особам.