41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Невичерпне джерело дивовижних зцілень: Воргольська ікона Божої Матері

Душа моя в страсі і трепеті,  коли думаю про славу Божої Матері.                                                                                                Преподобний Силуан Афонський

 

Воргольска чудотворна ікона Божої Матері довгий час зберігалася в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в селі Воргол. Точна дата появи цього образу не збереглась. Але збереглись народні перекази, які приписують Воргольскій іконі численні чудотворення. Для перевірки цього, в 1850 році, за розпорядженням духовної влади було проведено особливе розслідування, яке затвердило дійсність чудотворної сили, що йде від святої Воргольской ікони Богоматері. Після цього Святійший Синод визначив: «По увазі до викладених благодатних зцілень, що йдуть від ікони Божої Матері, не перешкоджати шанувати цю ікону за вірою, хто до неї приходить з молитвою».

У різні часи від цієї ікони отримали зцілення багато безнадійно хворих. У 1848 році, коли сильно лютувала епідемія холери, ікону носили по всім зараженим місцевостям. При цьому було відмічено, що там, куди приносили ікону, хвороба слабшала, а потім і зовсім припинялася.

У 1867 році місцевим причетом було складено докладну доповідь єпархіальному начальству про сім засвідчених випадків зцілень від іконі Богоматері: хвороб рук, ніг і розслаблення всього тіла. Численні зцілення силою Богоматері від Воргольскої ікони зберігаються в пам’яті народу. Після революційних подій  1917 року в селі Воргол храм був зруйнований, а ікона безслідно зникла, але збереглися ряд копій і опис ікони.

11 серпня біля криниці, що знаходиться у лісі поблизу села Воргол, відбулися традиційні урочистості на честь Воргольської ікони Божої Матері. Святкове богослужіння очолив Преосвященніший Роман — Єпископ Конотопський і Глухівський. До спільної молитви долучилися Благочинний Кролевецького району отець Михаїл, священнослужителі Кролевецького і Конотопського благочиння, а також віряни з Кролевця та найближчих сіл.

Після водосвятного молебня владика Роман благословив усіх присутніх святою водою, розповів про цілющі властивості святої води. Зазначив про велику роль Пресвятої Богородиці в житті кожного християнина, закликав до миру, любові і милосердя один до одного, а також задуматись над своїм життям та намагатися змінити його в кращий бік.

Єпископ Конотопський і Глухівський Роман подякував  голові  Кролевецької районної ради Миколі Авраменку, який був присутній на цьому святі, за співпрацю по організації облаштування існуючої криниці, а також нагородив Грамотою, виданою у благословіння, за особливий внесок у розбудову і розвиток Конотопської єпархії УПЦ: директора ДП Кролевецький агролісгосп – Івана Грушу, Литвиновицького сільського голову – Євгена Рудя, Зазірківського сільського голову – Галину Лавринець, Камінського сільського голову – Юрія Борща.

DSCN5916 DSCN5919 DSCN5930

DSCN5927

DSCN5947 DSCN5963 DSCN5951