41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Невичерпне джерело дивовижних зцілень: Воргольська ікона Божої Матері

Душа моя в страсі і трепеті,  коли думаю про славу Божої Матері.                                                                                                Преподобний Силуан Афонський

 

Воргольска чудотворна ікона Божої Матері довгий час зберігалася в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в селі Воргол. Точна дата появи цього образу не збереглась. Але збереглись народні перекази, які приписують Воргольскій іконі численні чудотворення. Для перевірки цього, в 1850 році, за розпорядженням духовної влади було проведено особливе розслідування, яке затвердило дійсність чудотворної сили, що йде від святої Воргольской ікони Богоматері. Після цього Святійший Синод визначив: «По увазі до викладених благодатних зцілень, що йдуть від ікони Божої Матері, не перешкоджати шанувати цю ікону за вірою, хто до неї приходить з молитвою».

У різні часи від цієї ікони отримали зцілення багато безнадійно хворих. У 1848 році, коли сильно лютувала епідемія холери, ікону носили по всім зараженим місцевостям. При цьому було відмічено, що там, куди приносили ікону, хвороба слабшала, а потім і зовсім припинялася.

У 1867 році місцевим причетом було складено докладну доповідь єпархіальному начальству про сім засвідчених випадків зцілень від іконі Богоматері: хвороб рук, ніг і розслаблення всього тіла. Численні зцілення силою Богоматері від Воргольскої ікони зберігаються в пам’яті народу. Після революційних подій  1917 року в селі Воргол храм був зруйнований, а ікона безслідно зникла, але збереглися ряд копій і опис ікони.

11 серпня біля криниці, що знаходиться у лісі поблизу села Воргол, відбулися традиційні урочистості на честь Воргольської ікони Божої Матері. Святкове богослужіння очолив Преосвященніший Роман — Єпископ Конотопський і Глухівський. До спільної молитви долучилися Благочинний Кролевецького району отець Михаїл, священнослужителі Кролевецького і Конотопського благочиння, а також віряни з Кролевця та найближчих сіл.

Після водосвятного молебня владика Роман благословив усіх присутніх святою водою, розповів про цілющі властивості святої води. Зазначив про велику роль Пресвятої Богородиці в житті кожного християнина, закликав до миру, любові і милосердя один до одного, а також задуматись над своїм життям та намагатися змінити його в кращий бік.

Єпископ Конотопський і Глухівський Роман подякував  голові  Кролевецької районної ради Миколі Авраменку, який був присутній на цьому святі, за співпрацю по організації облаштування існуючої криниці, а також нагородив Грамотою, виданою у благословіння, за особливий внесок у розбудову і розвиток Конотопської єпархії УПЦ: директора ДП Кролевецький агролісгосп – Івана Грушу, Литвиновицького сільського голову – Євгена Рудя, Зазірківського сільського голову – Галину Лавринець, Камінського сільського голову – Юрія Борща.

DSCN5916 DSCN5919 DSCN5930

DSCN5927

DSCN5947 DSCN5963 DSCN5951