41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

       28 липня 2016 року близько 17.00 години на території випробувальної станції № 2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів ДК «Укроборонпром» на території Дубовицької сільської ради Кролевецького району під час розвантаження сталася неконтрольована детонація та вибух однієї бойової частини. У результаті загинуло троє осіб, ще двоє отримали тілесні ушкодження і наразі перебувають на лікуванні.

З цього приводу 1 серпня відбулося засідання комісії з питань технологенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в засіданні якої взяв участь заступник голови Кролевецької районної ради Сергій Побивайло.

Як повідомив на засіданні завідувач сектору з питань цивільного захисту населення при Кролевецькій райдержадміністрації Віталій Ткаченко у 1995 році рішенням районної ради було передано згаданому Інституту ділянку для здійснення його діяльності, зокрема і в частині утилізації боєприпасів. З 2006 року до районної державної адміністрації від жителів наближених сіл та органів місцевого самоврядування почали надходити численні скарги щодо недотримання звукового порогу при проведенні робіт. Також населення скаржилося на погіршення самопочуття, що пов’язували з діяльністю Інституту. Тоді за ініціативи керівництва району були проведені різноманітні дослідження діяльності цього закладу і на основі отриманих даних районна рада прийняла рішення про призупинення діяльності випробувальної станції на території Кролевецького району. Проте Інститут не погодився з даним рішенням і продовжив роботу, хоча прийняв до уваги скарги і внормував свою роботу. До 2012 року скарг на діяльність станції не надходило, а потім вони знову посипалися від жителів сільських територій. Тоді за приписом екологічної інспекції, знову ж таки, рекомендовано було призупинити її діяльність. Проте й тоді цього не було зроблено. У 2013 році станція отримала дозволи на викиди забруднюючих речовин і керівництво Інституту звернулося до РДА щодо розширення діяльності, проте такого дозволу не отримали. У 2015 році Інститут проінформував керівництво району про те, що вони будуть проводити роботи з можливим шумовим ефектом, і знову люди почали скаржитися на вибухи. У кінці 2015 року комісія на чолі з керівниками району відвідала випробувальну станцію і досягла домовленості з керівником про зниження рівня шуму. Після цього директор державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів м. Шостка Володимир Щербань зауважив: «Усі вироби, які потрапляють на озброєння, мають проходити випробування, і наш інститут виконує поставлені завдання. Сьогодні ми поспілкувалися з керівництвом району і вирішили змінити технологію цих випробувань — будемо проводити їх не на поверхні, як до цього. Тож звуковий супровід має суттєво знизитися і надалі не буде створювати напругу в суспільстві» й додав, що такі роботи не несуть ніякої загрози здоров’ю мешканців району. Заміри у повітрі проводяться регулярно відповідними службами і всі показники в нормі. Відтоді скарги на їх діяльність не надходили, що підтвердили і присутні на засіданні голови наближених сільських рад.

За інформацією т.в.о. заступника начальника Кролевецького відділення поліції, майора поліції Олега Перехода: «Вибух стався під час розвантаження бойових частин, які підлягали утилізації у середині полігону, на майданчику для утилізації. Поки що триває слідство, щоб з’ясувати, з яких причин це сталося, скоріш за все через порушення правил безпеки».

Голова Кролевецької РДА Олег Кучерявий підкреслив, що відповідальні особи відразу ж після вибуху запевнили його, що ніякої загрози життю і здоров’ю мешканців наближених до випробувальної станції населених пунктів немає. Усі показники в нормі.

Комісія з питань ТЕБ та НС при Кролевецькій райдержадміністрації з метою належної роботи випробувальної станції №2 Шосткинського науково-дослідного інституту хімічних продуктів, недопущення забруднення навколишнього природного середовища, завчасного захисту населення вирішила:

Направити запит керівникові Шосткинського науково-дослідного інституту хімічних продуктів щодо грунтовного інформування голови комісії та її членів по випадку, що стався 27 липня 2016 року на випробувальній станції №2. У запиті також зазначити питання щодо законності діяльності випробувальної станції, а також надати дозвільні документи (ліцензію, дозвіл на початок виконання роботи підвищеної небезпеки, державний акт на землю, свідоцтво про державну реєстрацію, довідку про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для стаціонарного площинного джерела викидів площадок випробувальної станції №2). У листі зазначити про надання інформації щодо утилізації та випробування боєприпасів (марка, калібр).

Направити листа до Сумського лабораторного центру щодо проведення лабораторних дсліджень повітря, грунту, грибів та ягід на предмет їх відповідності до санітарних норм.

Направити листа до Державної екологічної інспекції у Сумській  області щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства випробувальною станцією №2 Шосткинського науково-дослідного інституту хімічних продуктів.

Направити листа до військової прокуратури Сумського гарнізону щодо інформування голови комісії ТЕБ та НС та її членів по випадку, що стався 27 липня 2016 року на випробувальній станції №2, що розміщена на території Дубовицької сільської ради Кролевецького району.

Виконуючому обов’язки Кролевецького відділення поліції (м.Кролевець) Глухівського відділу поліції (м. Глухів) підпорядкованого  Головному Управлінню Національної поліції в Сумській області Л.І.Бібіку забезпечити співпрацю з  Шосткинським науково-дослідним інститутом хімічних продуктів щодо безпеки транспортування боєприпасів по території Кролевецького району.

Сільським головам Дубовицької, Білогривської, Грузчанської та Гречкинської сільських рад негайно інформувати голову районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в разі перевищення випробувальною станцією № 2 звукого порогу та при загрозі життю, здоров’ю мешканців вищезазначених територій.

Направити спільного листа Кролевецької районної ради та Кролевецької районної державної адміністрації до керівництва Шосткинського науково-дослідного інституту хімічних продуктів щодо виділення коштів на лікування постраждалого працівника випробувальної станції №2 внаслідок вибуху, який проживає на території Білогривської сільської ради Кролевецького району.