41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

«Моя школа – моя гордість» об’єднує вcіх, хто переступає її поріг

Літа…Літа…Що ж, не спиняйтеся, мчіть, летіть, довгі дні несіть у забуття. Ніщо не вічне на землі – лише не старіє школа, де пройшли дитинство, юність, залишається жити в серцях людей.

Час змінює все, що оточує нас. Довга життєва довга дорога людини нелегка, мінлива. Та всім неодмінно світитиме далеким вогником, оповитим спогадом, – дитинство і юність. Це найкраща пора, а проходить вона в школі, де життя вирує, як вулику. Кожен навчальний заклад має свою історію, як і людина.

Кролевецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім.М.О.Лукаша, що розташована в мальовничому куточку міста на березі річки Калище, – зустрічає своє високоліття – 120 років!

490687507

Скупі архівні дані засвідчують: першу по Харківському шляху чоти­ри­класну шко­лу відкрили в 1897 році. Це було нове приміщення на 2 кімнати по­ряд із при­ходською школою Покровської церкви, асигноване міською управою. Кролевецька земська управа (за дорученням директора та інспектора народних училищ Конотопського й Кролевецького повітів Чернігівської губернії) займалась ут­ри­манням школи, здійснювала поточні витрати, оплату персоналу. Тому місцеві жи­те­лі школу називали Земською. На той час її відвідувало більше 50 учнів. Ке­рував шко­лою відставний поручик  Кобак І. І. Історія зберегла прізвища перших учителів. Це були Редькіна С. П., Редькіна Г. П., Кобиська С.П., Кобак Н.І. Поряд із школою знаходилась садиба кролевецького дворянина, генерал-пол­ков­ника П. І. Босака. Уся його родина проживала в імперській столиці, а у літній період використовувала свій провінційний будинок для відпочинку. Після революції 1917 року він поступив у розпорядження школи. Але чотирьохрічне навчання не задовольняло  суспільство – у країні було запроваджено семирічне навчання. Земська школа знайшла приміщення, щоб розмістити 7 класів – у попівському домі, у будинку колишнього поміщика Рудзинського. Тут навчалося 180 учнів. Ди­ректором школи працював Оксаненко М. І., лю­ди­на іні­ціа­тивна й енергійна. Він по­­рушив питання про побудову нового приміщення школи. Колишнє радянське ке­рівництво району вирішило віддати   кам’яну Пок­ров­ську церкву під школу. Із неї і виросло у 1938 році  двоповерхове приміщення  на 8 класних кімнат. Урочистим було присвоєння  школі статусу середньої .

Перед війною директор Оксаненко М.І. виїхав на роботу в м.Суми, а керувати освітнім закладом почали Авраменко П.О. (директор) і Лівий П.С. (заступник). Перший випуск 10 класу відбувся в червні 1941 року. 23 учні зробили крок від учнівської парти в полум’я Другої світової війни. Немилосердною, нещадною була війна й до освіти: приміщення пограбовані, меблі – поламані, уся наочність – знищена, а в школі розмістився німецький госпіталь.

1943 року, через  місяць після звільнення району від фашистських загарбників, заняття були  відновлені, але навчання проводилося не у всіх  приміщеннях, так як до 1948 року двоповерхова будівля знаходилась  у розпорядженні військових лікарів. Становленням освіти у 50-60-х  роках піклувалися директори Тараненко М. П., Бра­­тусь Г.О., Малиновський  С. В., Глиняний М. М., Поправко В. В., Спащенко Т. О.; заступники директорів з навчально-виховної роботи Нездименко П. І., Казановський Ю. І., Горбачова В. Ф.

До 1970 року школа розбудовується, з’являються нові класні кімнати, бібліотека, актова та спортивна зали, стрілецький тир. Педагогічний ко­лек­тив завжди відрізнявся згуртованістю, це – колектив однодумців, людей, яких об’єднувала і об’єднує любов до дітей, до своєї справи. Вони наполегливо шукали оптимальні шляхи цілеспрямованого формування паростків майбутньої інтелігенції: урізноманітнювали методи роботи, використовували нестандартні форми проведення уроків. Це Романенко Л. М.,  Щербань І. Л., Копніна У. Г., Журкіна О. О., Борисенко З. М., Кириченко І. Д., Неровня О. М., Шпетна Г.І. Їхнє самовіддане служіння справі освіти є прикладом для наслідування. Але час невблаганний, багато учителів відійшло у вічність. Педагогічний колектив, випускники схиляються перед їх світлою пам’яттю.

Освітяни Кролевеччини, жителі міста знають Леоніда Дем’яновича Лисенка, який довгий час був директором школи. Як добре, що є такі люди, які вболівають за те, якими виростуть учні, котрі сьогодні сидять за шкільними партами. Адже, на жаль для багатьох  чомусь не таку вже важливу роль у житті відіграють інтелект, культура. Частину  серця, душі віддав  Леонід Дем’янович становленню позитивного іміджу навчального закладу. Марія Кирилівна Мирополець – надійна опора директора школи й всього колективу – високопрофесійний управлінець, прекрасний методист.  Принципова, самовіддана, вимоглива до себе й підлеглих, справедлива. Натхненно, творчо працювали й вчителі. Про кожного з них можна сказати багато теплих слів.

Із 1986 року очолює заклад Олександр Володимирович Гуменюк. Інтелігентність, толерантність, виваженість, глибоке знання справи – це риси  характеру справжнього керівника. Директор багато вклав сили та енергії в школу, був опорою в житті для багатьох дітей і колег. В атмосфері доброти, терпіння, професіоналізму навчалися вихованці.

111955541

372266336

Минають роки. Події змінюють світ, а в стінах школи завжди вирує життя, вона знову й знову відчиняє двері дітлахам. Учнівсько-педагогічний колектив упевнено крокує в майбутнє, школа живе й розвивається, виконує свою основну функцію: дає якісну освіту маленьким українцям. А очолює її – Ілляшенко Ірина Миколаївна. Прекрасний організатор, ініціатор багатьох шкільних справ. Енергійна, принципова, вимоглива. Сучасний тип керівництва. Школа змінила своє обличчя.

25

036

10

Головне для Ірини Миколаївни створити для всіх, хто навчається й працює в цьому закладі, умови, які дають змогу зберігати й зміцнювати не тільки фізичне , а й духовне , психічне, соціальне здоров’я.

Зараз у школі навчається 259 учнів, працює 26 висококваліфікованих педагогів. Це колектив  однодумців, сподвижників. У навчальному закладі забезпечено належні умови для виявлення природних здібностей і учнів, і вчителів, налагодження між ними активної співпраці й співтворчості. Школа перебуває в лідерах не тільки міської та обласної освіти, а й належно представляє регіон на рівні Всеукраїнському, засвідчує сумлінність і відповідальність роботи колективу, продуманість організації навчально-виховного процесу, злагодженість дій усіх підрозділів. Для багатьох учителів фахова діяльність – це творчість, жертовність, одержимість. Ми завжди працювали на результат: давали міцні знання, виховували конкурентоспроможних, упевнених у своїх випускників, якими й зараз пишається школа. Серед них переможці й призери ІУ рівня олімпіад: Тарабан Юлія, Даценко Світлана, Сірий Сергій, Поліщук Анастасія, Цушко Руслан, Дробниця Марія. Тут навчався призер Міжнародних змагань із лижних гонок, учасник двох олімпіад Пуцко Олександр.

1

Цей навчальний рік теж видався успішним – 27 призових місць вибороли учні школи в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, 26 –  у творчих конкурсах, змаганнях районного  та обласного рівнів. Перемоги школі принесли: Демченко Олександр, Омеляненко Яна, Сикал Дарина, Неровня Владислава, Марчак Євгенія, Петрусевич Валерія, Цвєкова Єлизавета, Гречаниченко Артем, Ващенко Денис, Макаренко Богдан,  Яценко Аркадій, Лисенко Ярослав,  Зражевський Максим, Сикал Андрій,   Мудрагеля Ангеліна, Поліщук Катерина, Ситник Єлизавета, Бакуновець Андрій, Дробниця Марія, Бондарець Артем, Ялинна Марина, Стожок Юлія, Глушко Дар’я.  Наразі 5 учнів представляють район у ІІІ етапі олімпіад. Славиться школа спортивними досягненнями. Наші баскетболісти Бузовський Олександр, Корольчук Вадим, Зєнченко Богдан, Дячок Богдан, Куліченко Ігор, Федоренко Сергій, Хайба Дмитро були неодноразовими  чемпіонами обласних  змагань. Учні 10 класу Кандиба Аліна – призер обласних змагань з легкої атлетики, Колодяжний Владислав – призер обласних змагань з дзюдо.   А учень 7 класу Даценко Олексій став чемпіоном України з лижних гонок серед юнаків та дівчат 2017 року.

За рейтингом роботи з обдарованими дітьми навчальний заклад займає одне з провідних місць у районі. Завдяки  чому?

Ми згуртований колектив, кожен на своєму місці працює із подвійною віддачею. Віримо в успіх, визначившись із пріоритетами: діти – наше майбутнє за будь-яких обставин.

DSCN4811

Учителі уважно, тепло, побожно ставляться до кожної дитини, причому – незалежно ні від рівня талановитості й навчальної активності, ні від рівня статковості батьків, як це нині, на жаль, часто трапляється . І слід відзначити, успіхи дітей забезпечуються особистісними якостями керівників закладу та вчителів.

IMG_0193

Педагоги не шкодують   часу, сил, енергії, щоб відповісти на всі питання учнів, вирішити складні завдання в позаурочний час. Двері нашої школи відчинені й у вихідні дні: діти йдуть на додаткові заняття, консультації з української мови, інформатики, хімії, займаються спортом. Навчальний заклад є експериментальним майданчиком для апробації міжшкільних факультативів. Талановиті діти району мають змогу відвідувати заняття з програмування, які проводить учитель Яценко Станіслав Григорович У цьому році він став лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року».

Izobrazhenie-019

000

Навчальний заклад визнано кращим за обсягом та якістю проведених ремонтних робіт. За сприяння Кролевецької райдержадміністрації, голови районної ради Авраменка М.В., депутатів районної ради, відділу освіти здійснено капітальний ремонт приміщення для навчання учнів початкової ланки, а звершено переоснащення котельні на тверде паливо. Здійснилася мрія шкільної родини – працювати і вчитися в теплих, затишних кабінетах. Адміністрація школи, педагогічний колектив, учні та батьки вдячні  народному депутату Верховної Ради Деркачу А.Л. за допомогу в придбанні пластикових вікон для утеплення школи й за новий комп’ютерний клас, який сприятиме  проведенню навчальних занять  на більш високому рівні.

Школі щастить не тільки на обдарованих дітей, а й на батьків, і на керівників місцевих підприємств, спонсорів. Завдяки небайдужим людям вирішуємо господарські питання, оновлюємо навчально-матеріальну базу.

Належна увага приділяється здоров’язбережувальним технологіям, вивченню фізичної культури. Спортивний майданчик , тренажерна зала – улюблені місця для занять спортом. Гордістю школи є наша випускниця Ничипорук Ельвіра – призер чемпіонату Європи з радіопеленгації. Щороку команда юнаків є переможцем районних та обласних змагань із волейболу, баскетболу.

96215594

znAhA-famN0

Різноманітна, добре організована позакласна робота дає позитивний вихід дитячої енергії, сприяє розвитку ініціативи, творчості та самореалізації учнів. Педагогічний колектив забезпечує повноцінний відпочинок дітей. Для учнів проводяться конкурси, змагання, екскурсії. Школярі побували в таких містах, як Шостка, Батурин , Конотоп, Суми, Київ. Надовго запам’ятається учням величний монумент «Батьківщина – Мати», музей води «Водно-інформаційний центр», Музей авіації, Ботанічний сад.

Численні конкурси, виставки та вечори відпочинку у котре доводять, що наш навчальний заклад щедрий талантами, саме з його стін колись вийдуть на широкі дороги життя люди нового покоління, які нестимуть красу передусім у людські стосунки. Це і юні художники: Коноваленко А., Гаранько Л., Рекун Є., Ковтун Я., Бик І., Стариченко М., Макаренко Б., Венгер Є. Неперевершені артисти, декламатори, любителі словесності Поліщук К., Ситник Є., Шейко О., Федоренко Д., Поладич В.

Здібні, талановиті й вчителі школи. Педагогічний колектив став переможцем районного конкурсу «Освітянська весна – 2016».

DSCN2093

Маємо надію, що традиції закладені в стінах закладу, будуть продовжуватися. Дуже приємно, що випускники наші відзначають усі позитивні зміни, які відбуваються в школі, бо це велика сім’я, яка чекає нове поповнення. Тут вирує життя, поєднується історія, сучасність і стремління в майбутнє.

DSCN4768

SAM_3818

3

P7120001

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

867812253

Доки житимуть на світі школа, учителі та учні, світ перебуватиме в постійному розвитку, який веде суспільство до оновлення, духовного збагачення, моральної досконалості.