41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Міжнародна співпраця в контексті розвитку територій

З 21 – 26 липня делегація Кролевецького району перебувала з робочим візитом у Гміні Мальборк (Республіка Польща). Мета  поїздки — обмін досвідом, визначення оптимальних рішень в процесі децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, пошук нових можливостей побратимської співпраці.

Побратимські відносини між Кролевецьким районом та Гміною Мальборк (Республіка Польща) були започатковані у вересні 2011 року. Цьогоріч, коли виповнюється 5 років з дня укладання документу про міжнародну співпрацю, на запрошення Уряду Гміни Мальборк, делегація Кролевецького району відвідала мальовничу територію на півночі Польщі. До складу делегації увійшли: голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко, голова Реутинської сільської ради  Володимир Євтушенко, директор Реутинського аграрного ліцею  Валерій Чечель, голова Ради ГО «Дороговказ» Володимир Любивий, волонтер  Анджей Літвіньчук, водій  Євген Чечель та голови районних рад Глухівської Олексій Ткаченко і Путивльської Євгеній Южаков.  Потрібно особливо відзначити, що велику допомогу делегації протягом днів перебування надавали перекладачі: пані Світлана Зайонцовська та пан Марек Залевський. Важко переоцінити допомогу під час візиту волонтера пана Анджея Літвіньчука, який проводить велику організаційну роботу задля сталого розвитку побратимських стосунків, поширенню українсько-польської дружби.

Мета  поїздки — обмін досвідом, визначення оптимальних рішень в процесі децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, пошук нових можливостей побратимської співпраці.

Перший день робочого візиту пройшов під знаком ознайомлення з місцевими установами, які забезпечують соціально-економічний розвиток території. Делегація з України, у супроводі представників Гміни Мальборк, відвідала Центр надання послуг людям з обмеженими фізичними можливостями, спортивний комплекс, центр підготовки кваліфікований кадрів в м. Мальборк. Апогеєм дня стало трьох-годинне засідання за круглим столом в офісі Гміни Мальборк, в якому взяли участь: сенатор Сейму (член Парламенту Республіки Польща) пан Лєшек Чернобай, староста Мальборського повіту пан Мирослав Чапла, бургомістр (мер) міста Мальборк пан Марек Чаржевський, війт Гміни Мальборк пан Марчин Квятковський, заступник войта пан Войцег Лукашевич, голова Ради Гміни Мальборк пан Міхал Блахут, керівниця культурного центру Гміни Мальборк пані Данута Залевська та інші.

Голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко поглиблено охарактеризував соціально-економічний стан та структуру Кролевецького району. Особливу увагу зупинив на важливості міжнародної співпраці в контексті розвитку території. Тепло та щиро подякував польським друзям за гостинність і підтримку ініціативи щодо обміну досвідом в сфері децентралізації. Микола Авраменко вручив офіційні подяки пану Марчину Квятковському та пані Дануті Залевській. В якості подарунків господарям та високоповажним гостям учасникам круглого столу були презентовані кролевецькі рушники. Присутні на засіданні з цікавістю ознайомились з інформацією і про сусідні з Кролевецьким районом території – Глухівським і Путивльським районами, що є достатньо актуальним в контексті проведення адміністративної реформи в Україні.

Круглий стіл був насичений конструктивним обміном думками з приводу того, як зробити місцеве самоврядування в Україні ефективнішим, використавши польський досвід децентралізації. Промовці з польської сторони неодноразово підкреслювали, що їх шлях до сучасного стану не був безпомилковим і тому важливим є те, щоб українці не повторювали помилок своїх сусідів. Ними зруйновано міф про те, що Польщі вдалося «піднятись» виключно за кошти ЄС.

Наступного дня українська делегація присвятила знайомству з унікальною спорудою, якою славиться на весь світ місто Мальборк, – Мальборським замком, збудованим хрестоносцями Тевтонського ордену у 14 сторіччі. Дивовижна споруда і дивовижна історія, яка, як не дивно, довела тезу про те, що його неможливо підкорити.

Третій день перебування в Польщі згідно програми був присвячений знайомству з столицею Поморського воєводства – Гданськом. У ратуші, в залі, де відбувались зібрання парламентарів, висять великі портрети польських королів усіх часів. На правій стіні залу – портрет короля, який заснував у 1601 році місто Кролевець (наш рідний районний центр Сумщини в Україні) – Сигізмунда ІІІ. Під час екскурсії по Гданську, яку проводив польський гід, час від часу з його вуст звучало «Кролевець».

На запрошення           бургомістра міста Мальборк пана Марека Чаржевського, українська делегація відвідала міську раду і міський уряд Мальборка. Міська влада тісно співпрацює з іншими гілками місцевої влади (повіт, гміна), спрямовуючи консолідовані ресурси на утримання достатньо розвиненої соціальної сфери, в сфері освіти в тому числі. Зокрема – «Латинська школа. Центр культури і освіти», яка є відкритою для дітей, юнацтва та молоді не лише міста, а й сіл та повіту. Через канікули в приміщенні установи, розміщеної в реставрованій середньовічній споруді, відвідувачів було небагато. Делегації були представлені всі зали та аудиторії, в яких, немов у справжніх сучасних лабораторіях, відбуваються заняття (від запису радіо та відео передач до занять астрономією). Знаходять в школі заняття до душі і маленькі відвідувачі, вони малюють, ліплять, навіть засвоюють ткацтво. На одному з таких занять побували і члени делегації з України. «Латинська школа» стала останнім пунктом ознайомчої програми перебування в Польщі.

Дні перебування в Гміні Мальборк минули швидко через свою особливу насиченість, велике прагнення до нових здійснень спільно з польською стороною. Актуальними залишаються спроби організувати молодіжний обмін вже в цьому році. Важливо, аби якомога більше громадян, як з української так і з польської сторони, доєднались до співпраці, подавали ідеї, були активними в громадському житті, поширювали європейські цінності та сприяли українсько-польській дружбі. На черзі – візит у відповідь делегації Гміни Мальборк до Кролевецького району, програму якого планується якісно підготувати та реалізувати вже  найближчим часом.

IMG_2622

_gmina_malbork IMG_2676 IMG_2728 СенаторIMG_0021 IMG_0193