41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

«Любитове – моє рідне село»

Під такою назвою днями вийшла у світ краєзнавча книга нашого видатного земляка, Почесного громадянина Кролевецького району, який живе і працює у Києві, Василя Григоровича Кременя.

Поспілкуватись із цією неординарною особистістю, академіком, професором, громадським і політичним діячем, великим педагогом, вченим зі світовим ім’ям і доторкнутись до його нових  творчих надбань мали змогу усі, хто завітав 5 березня до Кролевецької дитячої школи мистецтв.  У цьому закладі  відбулася авторська презентація книги «Любитове – моє рідне село».

Василь Кремень – автор понад 1000 наукових праць. Гарним доповненням до цього стала книга  про малу батьківщину – про рідне і сокровенне, яке він цінує і оберігає.

«Дуже зворушений і гордий за те, що маю сьогодні честь презентувати вперше цей твір саме своїм землякам, – зазначив В.Г.Кремень у своїй промові. Він додав, що цю книгу присвятив пам’яті  своїх батьків – Григорія Мусійовича та Варвари Іванівни.

Досить змістовно і вичерпно автор ознайомив присутніх на заході зі своєю книгою. Ідея написати її виникала ще у шкільні роки, навіть тоді  почав збирати деякі цікаві матеріали. Але з часом все це втратилось. І тільки через багато років такий краєзнавчий шедевр народився.

Василь Григорович зібрав матеріали (історичні, археологічні) не тільки про рідне село, Кролевеччину, але  й Сумщину загалом, зобразивши її від сивої давнини до сьогодення. Та найбільший розділ книги присвятив рідному Любитовому, своєму родоводу, односельцям. Окрасою цього видання стали фото з історії села та роду Кременів.

Привітати славного земляка В.Г.Кременя із презентацією та разом з ним розділити цю радість завітали на захід голова районної державної адміністрації Олег Кучерявий, голова районної ради Микола Авраменко,  Почесний громадянин міста Кролевець Іван Балабон, начальник відділу освіти райдержадміністрації Станіслав Масалига та інші. Вони висловили вдячність Василю Григоровичу за те, що він зробив і продовжує робити  багато добрих і корисних справ на благо рідного краю. Завдяки його зусиллям у нашому місті вже не один рік функціонує відділення Глухівського національного педагогічного університету,  до ряду сіл надійшла газифікація, збудовано міст і дорогу, яка з’єднує Кролевецький та Конотопський райони, він є хрещеним батьком фестивалю «Кролевецькі рушники», з яким усі ці роки крокує  разом по життю  і зробив особистий вклад, щоб фестиваль отримав статус міжнародного. Немало й інших справ.

Слова поваги шанованому землякові також висловили заслужений працівник культури України Валентина Зєнченко, начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Сіра та директор дитячої школи мистецтв Ірина Грабчук.  На добру згадку про теплу зустріч вони вручили Василю Григоровичу пам’ятні сувеніри, пов’язані із кролевецьким краєм, серед них і  витканий рушничок – оберіг дому і долі.

На заході  також виступила голова районної організації Національної Спілки журналістів України, літописець вченого зі світовим ім’ям Світлана Малиношевська. Вона говорила про феномен великого українця, про щастя писати про таку постать а також презентувала землякові нову книгу «Молитва для сина». З особливим трепетом усі присутні  слухали однойменний твір в авторському виконанні – своєрідну посвяту всім синам. Від імені матерів Кролевеччини Світлана Михайлівна доземно вклонилася Василю Григоровичу за його геній, за все те, що він зробив і робить для своїх земляків та України.

Творчі працівники та вихованці дитячої школи мистецтв  подарували гостеві музичні вітання… Зокрема, у виконанні народного вокального тріо «Пісенне джерело» звучала задушевна пісня про матір, яку написав наш земляк Михайло Шевченко.  … І полинув Василь Григорович у споминах про отчий край, про своїх рідних і найдорожчих батьків, які вже відійшли в інший світ. А з екрану вдивлялась  мудрістю прожитих літ Варвара Іванівна, — немов раділа матінка за свого сина, якого зростила справжнім великим українцем.

Василь Григорович Кремень  повертаючись до Києва, повіз із собою часточку любові і тепла, яку подарували йому земляки під час презентації книги. Для багатьох кролевчан вона стала пам’ятним подарунком  з авторським підписом. Як зазначалось,  ця краєзнавча книга, в якій також використані та доповнені матеріали І.В.Балабона, створена для майбутніх поколінь. Вона закликає всіх нас знати, любити і шанувати  історію рідного краю та України загалом. І той фундамент, що заклали у свій час наші батьки, — потрібно надалі розвивати.

IMG_3451 IMG_3491 кремень презентацыя 129