41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Кролевецькому навчально-виховному комплексу №6 — 120 років

Кролевецький НВК №6 –сучасний навчальний заклад, хоча має більш, ніж столітню історію. У 2018 році йому виповнюється  — 120 років. Це   не звичайний ювілей,  а ювілей  домівки  поколінь. Одні навчили, інші навчились. А дехто спочатку навчився сам, а згодом навчав наступні покоління …І так за днями дні, за роками роки, за десятиріччями десятиріччя.

Щкола має багате минуле. Коріння навчального закладу сягають у дореволюційний час, а крона охоплює сьогодення.

Історія навчального закладу  складається з ряду етапів:

І етап – церковно-приходська школа.

ІІ етап – післяреволюційний період.

ІІІ етап – новий період (1948 – 1993 рр.).

ІV етап – новітній період (з 1993 р. – до наших днів).

І етап – церковно-приходська школа.

У другій половині ХІХ століття навчання дітей у с. Андріївка відбувалося в одній із кімнат заможного селянина, де стояв стіл та лави, за якими вечорами сиділи кілька підлітків і вчилися читати і писати. Учителем був церковний дяк. Точної дати існування такої хати-школи не збереглося.

З часом було відкрито школу грамоти, яка підпорядковувалася православній Свято – Успенській церкві. Навчання дітей проводив священик Василь Одинцов, залучаючи до цієї справи дяка та свою дружину. Термін навчання не перевищував 1-2 років.

У 1898 році стару попівську хату було перевезено  на територію садиби Якова Гната, який погодився продати під шкільні приміщення невеличку територію землі трикутної форми, непридатну для оранки. Школа була відкрита на кошти церкви і попечительської ради. У 1903 – 1904 навчальному році тут навчалися 23 хлопчики і 3 дівчинки, у 1905 – 1906 роках – 22 хлопчики і 8 дівчаток. Загалом, у школі навчалося найбільше дітей з усіх семи шкіл, що були в повіті.

Приміщення навчального закладу включало дві кімнати: у першій була квартира для вчителя, а в другій – клас, де за довгими партами розміщувалися учні.  У класі навчались учні 1-3 класів.  Це була церковно-приходська школа.

ІІ етап – післяреволюційний період.

Після революції 1917 року до школи в с. Андріївка стали ходити всі діти, і, в першу чергу, — діти сільської бідноти. Школа на той час розташовувалася у двох приміщеннях, де навчалися учні від 1 по 4 класи.

Першою вчителькою школи була – Андріївська Олімпіада Федорівна.

В архівних документах Андріївської школи збереглася інформація про перших керівників закладу:

— Муравського Михайла Петровича та Петренко Прасковію Кузьмівну, які очолювали школу з 1943  року.

Довгий час до Другої світової війни в школі працювали такі вчителі:Соколова Ганна Михайлівна, Дзеркальна Софія Іванівна.

ІІІ етап – новий період (1948 – 1993 рр.)

У 1948 році у школі відкрито 5 клас, а згодом вона переходить на семирічне навчання. Із роками поповнюється матеріальна база закладу. До викладацького коллективу вливаються нові педагоги: Сергієнко Євдокія Марківна, Назаренко Анастасія Овдіївна, Загороднюк Анастасія Павлівна, Мацак Микола Іванович, Сиротинська Єлизавета Миколаївна, Ващенко Микола Сергійович, Бабела Марія Петрівна, Будза Зінаїда Олексіївна, Рубан Ганна Омельянівна, Шевченко Ганна Василівна, Шевченко Микола Андрійович, Яковина Федір Андрійович,  Михальченко Ганна Яківна.

До 1950 року семирічну школу очолював ПронозаТрохим Гаврилович, а з 1951 року – Мацак Микола Іванович. Заступником директора працювали: Сиротинська Єлизавета Миколаївна, Бабела Марія Петрівна, Ващенко Микола Сергійович.

Поступово класні кімнати стають тісними для семирічки. За ініціативи вчителів та директора школи Мацака Миколи Івановича розпочалося будівництво нового приміщення школи на шість класних кімнат, у якому брала активну участь громада мікрорайону.

1 вересня 1960 року розпочалося навчання у новій восьмирічній школі (нині це приміщення Станції юних натуралістів). Було створено майстерню по обробці дерева та металу.  А вечорами шкільні приміщення використовувалися для навчання робітничо-селянської молоді в 9-11 класах. Обладнані навчальні кабінети фізики, хімії, біології, спортивний майданчик. Навчально-виховний процесс забезпечували 19 учителів.

Директором школи в ці роки працював – Кузьменко Олександр Максимович.

ІV етап – новітній період (з 1993 року – до наших днів)

Із 1989 по 1993 рік школу зводили силами громадськості району: будівельників, батьків, учителів, учнів. Велику допомогу надавав голова колгоспу імені Будьонного – Семка Іван Григорович, якому і належить ідея створення нової сучасної школи. На замовлення голови колгоспу Семки І.Г. був виготовлений проект та завдяки фінансуванню колгоспом імені Будьонного, розпочата робота по зведенню приміщення.

1993 рік – рік визначальний для нашого закладу. Саме 1 вересня 1993 року відкрило двері сучасне триповерхове приміщення, яке налічувало 28 навчальних кабінетів, ігрову кімнату, бібліотеку, методичний кабінет, спортивну та актову зали, їдальню, навчально-дослідницьку ділянку. Школі було присвоєно статус загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів. На чолі школи стали професійні і мудрі керівники: директор – Лупенко Микола Миколайович, завуч з навчально-виховної роботи – Шкарупа Надія Василівна.   Злагоджено та результативно працював педагогічний колектив у складі: Павленко Лариси Володимирівни, Скрут Валентини Іллівни, Герасимової Лариси Петрівни, Петренко Алли Володимирівни, Мокрогуз Антоніни Валентинівни, Булах Валентини Віталіївни, Сидюка Валерія Костянтиновича, Набоки Лідії Олексіївни, Калій Валентини Іванівни, Лавринець Ольги Василівни, Городиської Тетяни Василівни, Ткаченка Олександра Анатолійовича, Харченко Любові Василівни, Сахнюк Людмили Іванівни та інших талановитих педагогів.

Сучасний освітній заклад має бути доступним і комфортним для батьків та учнів. Тому, дбаючи про населення мікрорайону Андріївка,  у 2015 році ініціативна група вчителів школи за сприяння та всебічної підтримки районної ради, відділу освіти розробила проект «Моделювання інтегрованого освітнього округу як педагогічна інновація в системі навчання і виховання», який був представлений на Всеукраїнський конкурс проектів, де посів перше місце. Це дало можливість залучити додаткові кошти та  провести роботу по реорганізації та перетворення традиційної школи в заклад нового типу. У 2016 році загальноосвітню школу реорганізовано в Кролевецький навчально-виховний комплекс № 6 «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад(ясла-садок)». На базі НВК відкрито дошкільний підрозділ, який на сьогодні нараховує три дошкільні групи, які забезпечені сучасними меблями, музично-спортивним залом, спальними кімнатами, ігровим майданчиком.

Із 5 грудня 2017 року Кролевецький НВК №6 очолює талановитий, цілеспрямований керівник – Сахнюк Віталій Григорович. На посаді заступників директора працюють Мельник Надія Миколаївна,  Булах Валентина Віталіївна, Яковенко Людмила Василівна.

Нині в школі працює ціла плеяда талановитих педагогів, приклад із яких бере молодь. Поряд із досвідченими педагогіми працюють молоді фахівці, які тільки розпочали свою педагогічну діяльність. Ерудованість, творчий підхід, уміння викорстовувати сучасні педагогічні технології, та щира любов до дітей – усе це притаманне педагогам навчально-виховного комплексу № 6.

Гордістю закладу є ветерани педагогічної праці, які присвятили життя вихованню підростаючого покоління. Це люди, на яких завжди рівняється молодь, які є взірцем у всьому:

— Кузьменко Олександр Максимович;

— Лупенко Микола Миколайович;

— Шкарупа Надія Василівна;

— Самоброд Ніна Семенівна;

— Скрут Валентина Іллівна;

— Набока Лідія Олексіївна;

— Калій Валентина Іванівна;

— Чуприна Надія Іванівна;

— Карнаушенко Ольга Василівна;

— Харченко Любов Василівна;

— Мокрогуз Антоніна Валентинівна;

— Лавринець Ольга Василівна;

— Момот Тетяна Миколаївна;

— Завгородній Микола Федорович;

— Герасимова Лариса Петрівна та інші.

У закладі проводиться системна робота по виявленню та підтримці здібностей та обдарувань дітей. За результатами семестрового оцінювання у 2017-2018 навчальному році 14% учнів навчаються на високому рівні (10,  на  57% учнів -достатньому рівні.

Учні НВК № 6 щорічно беруть активну участь у предметних олімпіадах, різноманітних інтелектуальних, мистецьких конкурсах різного рівня, спортивних змаганнях. За результатами ІІ туру Всеукраїнських олімпіад у 2017-2018 навчальному році учні НВК №6 вибороли 7 призових місць. Одна з учениць, Найметенко Альона, виборола І місце та брала участь в обласному турі конкурсу імені П.Яцика( учитель Городиська Т.В.).

Учні НВК № 6 ставали  призерами  в різних районних заходах: районному фестивалі юних дружин рятувальників, конкурсі юних інспекторів руху та «Безпечне колесо», конкурсі агітбригад «Молодь обирає здоров’я», акції «Замість ялинки – букет», конкурсах  «Міс старшокласниця», «Юна Кролевчаночка», «Ану-мо, хлопці», конкурсах на кращого читця поезій Т.Г. Шевченка та перекладів М. Лукаша.

Вихованці навчального закладу – активні учасники волонтерського руху. Вони надають допомогу бійцям АТО, ветеранам педагогічної праці та війни, людям похилого віку, є співорганізаторами та учасниками шкільних акцій: «Напиши листа воїну», «Подаруй солдату свято», «Оберіг для бійця».

Традиційними для навчального закладу стали свята-зустрічі з воїнами- афганцями, учасниками АТО, ветеранами Другої Світової війни, чорнобильцями.

Педагогічний та учнівський колективи дякують за допомогу спонсорам, які сприяють оновленню матеріально-технічної бази закладу, організації та проведенню виховних, спортивно-оздоровчих заходів, створенню комфортного навчального середовища для дітей:

— народному депутату України Деркачу Андрію Леонідовичу;

— директору Кролевецького комбікормового заводу Андрущенку Олександру Миколайовичу;

— директору Кролевецького комбінату хлібопродуктів Гордієнку Геннадію Івановичу;

— підприємству «Торгсервіс» у особі його директора Сенька Володимира Васильовича;

— директору ДП Кролевецький агролісгосп Груші ІвануМиколайовичу;

— директору Кролевецького лісомисливського господарства Посошенку Олександру Володимировичу;

— приватним підприємцям: Лєхману Віктору Григоровичу, Бику Віктору Михайловичу, Бобровицькій Оксані Олексіївні, Ханалієву Еседуллаху Нурдиновичу, Нечиту Миколі Олександровичу, Стожку Володимиру Васильовичу, Недбаю Олександру Григоровичу, Бурдюгу Юрію Євгеновичу.

Ювілейного дня школа радо зустрічала гостей виставкою поробок з природного матеріалу, квіткових композицій, робіт декоративно-вжиткового мистецтва, малюнків про школу. Вчителі школи представили на загальний огляд матеріали власного педагогічного досвіду.

З нагоди ювілейної дати, 27 січня 2018 року, в закладі проведені урочистості, святкова концертна програма за участю керівництва району, міста, ветеранів педагогічної праці, учительського та батьківського колективів, громадськості, учнів, випускників, духовенства та спонсорів.

Чимало привітань пролунало в цей день на адресу «іменинниці». Випускник закладу, Микола Авраменко, нині голова Кролевецької районної ради, перший привітав свою рідну альма-матір з визначною датою та нагородив Почесними грамотами ветеранів освіти та педагогічний колектив .

Свято, якого з нетерпінням чекала вся шкільна родина, вдалося на славу. У цей день головними героями урочистостей, звичайно, стали учні школи, які створили присутнім гарний настрій. Адже зі сцени лунали чудові співи і поетичні посвяти, запальні танці та музичні постановки.  Вражень та емоцій вистачило на всіх.

Ще раз вітаємо учнів, випускників, весь педагогічний колектив, батьків, гостей з ювілеєм школи.  Бажаємо школі творчого довголіття, продовжувати тримати високу планку навчальних досягнень та яскравих перспектив на багато років!

DSC_0112

DSC_0092

DSC_0095 DSC_0097 DSC_0099 DSC_0100

DSC_0171

DSC_0093

DSC_0101 DSC_0104 DSC_0113 DSC_0115 DSC_0126 DSC_0130 DSC_0140 DSC_0143 DSC_0150 DSC_0159 DSC_0170 DSC_0191 DSC_0198 DSC_0202 DSC_0204 DSC_0211