41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Кролевеччина вшановувала пам’ять героїв, відзначала День Перемоги

Святкові мітинги, присвячені 71-й річниці Перемоги, відбулися в усіх населених пунктах Кролевецького району. Букети та вінки на знак вічної пам’яті лягли до могил загиблих солдат-визволителів.

9 травня в місті Кролевець біля Меморіалу Слави  відбувся мітинг-реквієм «Солдатам Перемоги присвячується», в якому взяли участь голова районної ради Микола Авраменко, очільники району, міста, учасники бойових дій у Другій світовій війні, інших держав, на території АТО, депутати районної, міської рад, представники підприємств, установ, організацій,  молодь та гості нашого міста.

Як було зазначено на початку заходу, 71 рік віддаляє нас від тієї незабутньої, довгоочікуваної, вистражданої, завойованої, великої і переможної весни сорок п’ятого року. У кожної держави, кожного народу є події і дати, які складають основу їхньої історії, підґрунтя історичної пам’яті і національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь такою знаковою віхою була і вічно буде Перемога у Другій світовій. Найбільшою скорботною подією ХХ сторіччя, однією з найболючіших ран людства є Друга світова, яка для наших людей стала Великою Вітчизняною.  Ця війна була одна на всіх. І у кожного – своя. Всі розуміли, що воюють на смерть за Батьківщину, за право на життя своїх дітей, онуків і правнуків. У вир війни було втягнуто 61 державу. Битви йшли на території 40 країн Європи, Азії та Африки. Понад 60 мільйонів загиблих – ось кривавий підсумок Другої світової. Українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не обминувши жодного, навіть найменшого населеного пункту. Оборонні та наступальні бої, які точилися на її території, стали важливою складовою небаченої битви на просторах від Баренцевого до Чорного морів. Так, перемога була одна на всіх, хто вступив у двобій з нацистською навалою. І ніхто не стояв за ціною. Для України ця ціна становила понад 10 мільйонів людських життів. Як свідчать історічні дані, в цій війні загинув кожен 5-й українець.

«Шановні ветерани! 9 травня 1945 року назавжди залишиться в історії Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ми завжди пам’ятаємо і будемо пам’ятати ваш подвиг, ваш урок честі і слави, героїзму й самопожертви, патріотизму і вірності Батьківщині. Світла і вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим! Сьогодні на Сході України іде війна. Тисячі наших хлопців захищають нашу рідну землю. Прагнемо, щоб як найшвидше закінчилася ця війна, мир і злагода запанували по всій Україні і наші воїни живими і здоровими повернулись додому», – зазначив у своєму виступі голова районної ради Микола Авраменко.

Усіх загиблих у роки Другої світової війни згадали хвилиною мовчання, поклали квіти до Вічного Вогню, Меморіалу Слави.  На честь полеглих на фронтах Другої світової війни та у зоні бойових дій на сході України лунали рушничні залпи, героїчні пісні та слова подяки за подвиги в ім’я миру на українській землі.

Цього дня для всіх присутніх грав духовий оркестр Кролевецької дитячої школи мистецтв. Працювали виставки дитячого малюнку Кролевецького районного Будинку дітей та юнацтва,  Кролевецької дитячої школи мистецтв,  тематична книжкова виставка Районної бібліотеки, фото виставка Кролевчан учасників бойових дій у роки Другої світової війни «На віки в строю» та волонтерської спільноти «Разом переможемо». На виставці із фондів Кролевецького районного краєзнавчого музею були представлені експонати Другої світової війни та експонати надані учасниками в зоні АТО на Сході України.

 

Вічний вогонь палає
Дзвонить у далі століть
Вічний вогонь закликає:
— Щастя живих бережіть!
Вічний вогонь клекоче:
Люди, не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, брати, сини!
Вічний вогонь палає
Тужать берізки над ним
Вічний вогонь вимагає:
Миру і щастя живим!

DSCN5137 DSCN5144 DSCN5148 DSCN5152 DSCN5153

DSCN5150

DSCN5158 DSCN5168 DSCN5196

DSCN5178

DSCN5185 DSCN5187 DSCN5204