41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Кролевеччина відзначила 28- річницю виведення військ з Республіки Афганістан

Український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших гарячих точках планети.

         В афганських подіях десятирічної війни брали участь понад 160 тисяч наших співвітчизників, з них 3280 загинуло, 80 пропало безвісти, стали інвалідами понад 3560 осіб.

         З Кролевецького району був призваний 191 чоловік, троє з них повернулися з пораненнями, двоє – з контузіями, загинуло п’ятеро наших земляків.

          Сьогодні, 15 лютого 2017 року, відбулися урочисті заходи з нагоди виведення радянських військ з Афганістану.

Урочистості розпочалися біля пам’ятного знаку (Бойова машина піхоти), в яких взяли участь : голова районної ради Микола Авраменко, депутат Сумської обласної ради Володимир Горох, керівництво району, міста, воїни-афганці, депутати районної та міської рад, громадськість. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час виконання військового обов’язку в Демократичній Республіці Афганістан (1979-1989 рр.).

         Голова районної організації УСВА Анатолій Максименко провів мітинг-реквіум з чергової річниці виведення військ та відзначив важливість живої пам’яті про ті випробування, які випали на долю кожного з воїнів-афганців.

         Після мітингу воїни-інтернаціоналісти, покладанням квітів до могил воїнів-афганців кролевчан, вшанували пам’ять своїх побратимів.

В Спасо-Преображенському Храмі відбулася літургія за загиблими воїнами, яку очолив  настоятель Храму, благочинний Кролевецького району, Протоієрей Михаїл.

          В Кролевецькій дитячій школі мистецтв відбувся вечір пам’яті «Афганські дороги», на який завітали і поважні гості: Почесний голова Сумської обласної спілки афганців Володимир Артюх, Почесний громадянин Кролевеччини, краєзнавець Федір Яковенко, депутат Кролевецької районної ради  Анатолій Куртась, заступник військового комісара Кролевецького районного військового комісаріату, майор Віктор Лисенко, голова районної спілки учасників АТО Юрій Сусло, які у своїх виступах подякували та доземно вклонились воїнам – афганцям – людям, життя яких сповнене героїзму, самопожертви та усвідомлення виконаного інтернаціонального обов’язку,  а також їхнім матерям та  дружинам.

           Наказом Міністра оборони України відзнакою Міністерства оборони України, медаллю «За сприяння Збройним Силам України» був нагороджений Олександр Лавренко.

           Відбулась презентація надзвичайно цінної (в районі подібних книг немає) книги «АФГАНСЬКІ ДОРОГИ» — Книги Пам’яті про учасників афганської війни, які є уродженцями Кролевецького району або проживають на його території на даний час, автором якої є кролевчанин Микола Калюк. В книзі розміщено відомості про 190 учасників війни, п’ятеро яких не повернулися з поля бою, 17 померли в повоєнний час та про 168 живих учасників бойових дій в Республіці Афганістан, 100 з яких проживають на території Кролевеччини, решта в різних областях України та сусідніх державах.

         Робота над книгою тривала протягом п’яти років, це – спогади учасників бойових дій, фото, вірші та пісні, написані «афганцями», або їм присвячені. Під час презентації автор висловив вдячність депутатам Кролевецької районної ради сьомого скликання та особисто голові Миколі Авраменку, які прийняли рішення про фінансову підтримку видання, а також народному депутатові України Андрію Деркачу та всім, з ким довелося співпрацювати авторові.

          Першу книгу за авторським підписом було вручено голові Кролевецької районної ради Миколі Авраменку, який у своєму виступі відзначив, що це видання не тільки подарунок воїнам — інтернаціоналістам, а й їхнім дітям, онукам та правнукам.

           За плідну роботу по патріотичному вихованню молоді, активну громадську позицію, особистий внесок ветеранського руху Микола Колюк був відзначений Подякою голови Сумської обласної ради та медаллю «За звитягу» Сумської обласної організації спілки ветеранів Афганістану.

           Живі квіти та книга «Афганські дороги» було подаровано зі словами вдячності матері загиблого воїна-афганця кролевчанина Олега Роєнка, Надії Григорівні.

            Після презентації книги- нагороди, відзнаки та екземпляри видання були вручені присутнім на заході воїнам – інтернаціоналістам та їх рідним і близьким, а решта примірників займуть своє почесне місце у бібліотечних та освітянських закладах району.

            Чудову концертну програму подарували присутнім художні колективи Кролевецької дитячої школи мистецтв та районного Будинку культури.

DSC_0018

DSC_0015

DSC_0019

DSC_0023

DSC_0031

DSC_0075

DSC_0016 DSC_0022 DSC_0024 DSC_0029 DSC_0037 DSC_0039 DSC_0041 DSC_0045 DSC_0049 DSC_0051 DSC_0053 DSC_0068 DSC_0074

DSC_0078