41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області повідомляє.

ДПС напрацьовує пропозиції щодо вдосконалення законодавства з РРО

Фахівці ДПС взяли участь у робочій групі при Міністерстві фінансів України щодо напрацювання пропозицій із вдосконалення законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Цього разу на засіданні почали обговорення концепт-документу, який визначає специфіку роботи нової системи програмних РРО. Фахівці ДПС надали пропозиції до порядку реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій та їх застосування, а також щодо вирішення низки інших процедурних питань. Учасники робочої групи, а це, окрім податківців, представники Мінфіну, Національного банку, громадськості та бізнес-асоціацій проаналізують запропоновані проекти та нададуть свої зауваження та коментарі до них.

Нагадаємо, що у зв’язку з ухваленням Законів №№ 128-IX та 129-IX від 20.09.2019 потребує доопрацювання та аналізу низка нормативно-правових актів, якими регулюється питання застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Саме це і є першочерговим завданням робочої групи – підготувати підзаконні нормативно-правові акти, необхідні для впровадження програмних РРО. Мова йде, зокрема, про надання податковою службою платникам податків функціонального безкоштовного програмного рішення для застосування у тестовому режимі.

Перерахування коштів банківським переказом на рахунок не потребує РРО

Державна податкова служба продовжує роз’яснювати положення Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. «Спрацьовує» звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону.

«Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця», — зазначив голова ДПС Сергій Верланов.

Якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» для цілей згадуваного Закону.  «Це не нова норма: вимоги щодо застосування РРО по операціях із застосуванням платіжних карток діяли і раніше. Втім, ми розуміємо, що існує багато запитань щодо нюансів і практичних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні таких розрахунків. Тому спільно із Міністерством фінансів будемо їх роз’яснювати», — уточнив Сергій Верланов.

На Сумщині понад 57 тис суб’єктів господарювання

Згідно інформації Головного управління ДПС у Сумській області на початок листопада 2019 року в територіальних підрозділах Головного управління ДПС у Сумській області перебували на обліку 57439 основних платників податків. Більшість із них – це приватні підприємці — 37279 осіб. Решта суб’єктів господарювання є юридичними особами і їх налічується — 20160. Порівняно з відповідним періодом минулого року  кількість юридичних осіб  зросла на 799 осіб, а фізичних осіб-підприємців на 827.

В цьому році фахівці податкової служби взяли на облік 5675 суб’єктів господарювання, а саме 4644 фізичні особи – підприємців та 1031 юридичну особу.

Як свідчать статистичні дані, з початку року більш активно реєстрували бізнес фізичні особи – підприємці. Лише у жовтні 502 фізичні особи-підприємці та 87 суб’єктів господарювання-юридичних осіб поповнили ряди бізнесу Сумщини.

Поряд з цим, у регіоні здійснюють діяльність 763 платники ПДВ, це на 261 суб’єкт більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

За 10 місяців 2019 року надходження склали 1 млрд 242,8 млн  гривень

«Конотопським управлінням ГУ ДПС у Сумській області за січень-жовтень  2019 року забезпечено надходження податків і зборів до зведеного бюджету на загальну суму 1 млрд 242,8 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження від платників зареєстрованих в Конотопському, Буринському, Кролевецькому та Путивльському районах склали 113,34 млн грн, в тому числі до державного бюджету за вказаний період надійшло 447,6 млн грн, в тому числі збільшення надходжень на 10,1 млн грн,  місцеві бюджети для своїх потреб отримали 795,2 млн грн, збільшення надходжень на 103,2 млн грн » — повідомив в інтерв’ю начальник Конотопського управління ГУ ДПС у Сумській області Андрій Майданевич.

«Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі-ЄСВ) за деcять місяців 2019 року зібрано 564,7 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року надходження ЄСВ зросли на 22,9 відс., тобто загальна сума надходжень збільшена на 105,2 млн гривень.

Основним платежем до місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, надходження якого забезпечені в загальній сумі 514,8 млн грн, що на 65,3 млн грн більше минулого року. Крім того, в значних розмірах до місцевих бюджетів сплачено  плати за землю в загальній сумі 128,2 млн грн та  єдиного податку 113,4 млн грн,  збільшення на 18,7 млн грн та 15,4 млн грн відповідно.

Зважаючи на те, що податкові надходження є основним джерелом існування кожної держави, виконання Конотопським управлінням своїх обов’язків сприяє розвитку України, підвищує фінансову спроможність місцевих громад. За рахунок надходжень ЄСВ  своєчасно і в повному обсязі виплачуються пенсі та інші соціальні виплати. Працівники Конотопського управління відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків і вживають усі можливі заходи для забезпечення своєчасного та повного наповнення бюджетів» — зазначив Андрій Майданевич.