41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує

Доходи понад 1 млрд. грн. задекларували 2 громадянина

Деклараційна кампанія – 2019 добігла кінця. Згідно інформації Державної фіскальної служби України станом на 25 квітня було встановлено збільшення кількості поданих декларацій в порівнянні з минулим роком. Громадянами подано 352 тис. декларацій, в яких задекларовано 47 млрд. грн. доходів, отриманих у 2018 році. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума задекларованого зросла на 45 відсотків.

Також вдвічі збільшилася сума узгоджених до сплати податкових зобов’язань: з податку на доходи фізичних осіб  – на 1 млрд. грн., військового збору – на 167 млн. гривень.

Доходи у розмірі понад 1 млрд. грн. задекларували 2 особи. Це – кияни, які отримали доходи за межами України. Загальна сума визначених ними до сплати податків – понад 1,1 млрд. гривень.

Успішна країна починається з кожного! Почни з себе – декларуй доходи чесно!

Кошти сплачені з ЄСВ на старі рахунки не зараховуються

Звертаємо увагу платників ЄСВ, що з 02.05.2019 функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку – 899998).

Граничний термін використання попередніх рахунків із зарахування ЄСВ, які було відкрито на балансі Головних управлінь Казначейства в областях завершився 01.05.2019.

Таким чином, кошти сплачені з ЄСВ на старі рахунки не будуть зараховуватися починаючи з 2 травня.

З метою своєчасної та належної сплати ЄСВ наголошуємо на необхідності починаючи з 02.05.2019 здійснювати перерахування ЄСВ за новими реквізитами, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку – 899998).

Реквізити рахунків ГУ ДФС у Сумській області розміщено на субсайті в розділі «БЮДЖЕТНІ РАХУНКИ» за посиланням: http//sumy.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Сплата ЄСВ платниками, які провадять незалежну професійну діяльність

Конотопське управління  ГУ ДФС у Сумській області повідомляє платників, які провадять незалежну професійну діяльність, про наступне: відповідно до п. 5 ч.1 ст. 4 Закону України від  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності (далі – особи, які провадять незалежну професійну діяльність) визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).

Звертаємо увагу на порядок нарахування та сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність і одночасно зареєстровані фізичними особами – підприємцями (далі — ФОП). Базу нарахування ЄСВ для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону №2464, для ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – п. 2 ч.1 ст. 7 Закону № 2464. При цьому терміни сплати єдиного внеску за 2018 рік ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, є різними. Тобто у розумінні Закону № 2464 ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, розглядаються як окремі платники єдиного внеску, навіть в тому випадку якщо це одна особа.

Враховуючи зазначене, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони одночасно були у 2018 році ФОП.

 

Черговість зарахування коштів в разі заборгованості по відповідному податку

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України    (далі – ПКУ) або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Норми визначені п. 87.9 ст. 87 ПКУ.

При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені (абз. перший п. 131.2 ст. 131 ПКУ).

 

Порядок обчислення податку на нерухоме майно у разі зміни власника

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику – фізичній особі після отримання інформації про перехід права власності (п.п. 266.8.2 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).