41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Голова районної ради Микола Авраменко взяв участь у дискусії по реформі децентралізації влади в Україні

28 липня 2015 р. у Сумах за ініціативи та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України була проведена панельна дискусія “Реформи з децентралізації: кроки, перспективи, очікувані результати”.

Проектом DESPRO вже проведена серія публічних дискусій у різних областях України, що продиктовано нагальною необхідністю у підвищенні рівня обізнаності про реформи з децентралізації, зокрема про внесення змін до Конституції, та освітнього рівня представників органів влади, місцевого самоврядування та громадян, а надто в теперішніх умовах, коли області України затверджують перспективні плани об’єднання територіальних громад в рамках виконання Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” (№ 157-VIII від 05.02.2015). Варто сказати, що такі дискусії збирають представників як влади, так і недержавних організацій, активістів та представників місцевого самоврядування, щоб вислухати різні думки та врахувати при подальшій роботі над реформами.

Захід проходив на базі ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національноо банку України» і умовно поділявся на дві частини (панелі).

У рамках першої панелі обговорювались конституційні зміни у розрізі реформування місцевого самоврядування, які були розроблені експертним середовищем, пройшли оцінку Венеційської комісії, були зареєстровані 16 липня 2015 р. та розглядалися Верховною Радою України. Зокрема, піднімалося питання повноважень і ролі префекта в Україні, активно обговорювався Проект змін до Конституції України від 15.07.2015 р.

Протягом другої панелі досить жваво точилась дискусія щодо спроможності органів влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства до проведення реформи. З питання об’єднання та створення спроможних територіальних громад виступив експерт проекту Despro Юрій Ганущак, керівник регіонального Офісу реформ у Сумській області Ніна Мельник, сільський голова Плавищенської сільської ради Роменського району Олександр Шеремет.

Окрім того піднімалось питання ініціативності представників місцевого самоврядування у процесі впровадження реформ, зокрема, щодо прийняття перспективних планів та залучення усіх рівнів місцевої влади до об’єднання територіальних громад. “Для того, аби змінити щось не лише в країні, а й на рівні села, міста, потрібно дуже багато працювати”, ― резюмувала пані Людмила Даменцова, заступник директора департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.