41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Голова районної ради Микола Авраменко взяв участь у дискусії по реформі децентралізації влади в Україні

28 липня 2015 р. у Сумах за ініціативи та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України була проведена панельна дискусія “Реформи з децентралізації: кроки, перспективи, очікувані результати”.

Проектом DESPRO вже проведена серія публічних дискусій у різних областях України, що продиктовано нагальною необхідністю у підвищенні рівня обізнаності про реформи з децентралізації, зокрема про внесення змін до Конституції, та освітнього рівня представників органів влади, місцевого самоврядування та громадян, а надто в теперішніх умовах, коли області України затверджують перспективні плани об’єднання територіальних громад в рамках виконання Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” (№ 157-VIII від 05.02.2015). Варто сказати, що такі дискусії збирають представників як влади, так і недержавних організацій, активістів та представників місцевого самоврядування, щоб вислухати різні думки та врахувати при подальшій роботі над реформами.

Захід проходив на базі ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національноо банку України» і умовно поділявся на дві частини (панелі).

У рамках першої панелі обговорювались конституційні зміни у розрізі реформування місцевого самоврядування, які були розроблені експертним середовищем, пройшли оцінку Венеційської комісії, були зареєстровані 16 липня 2015 р. та розглядалися Верховною Радою України. Зокрема, піднімалося питання повноважень і ролі префекта в Україні, активно обговорювався Проект змін до Конституції України від 15.07.2015 р.

Протягом другої панелі досить жваво точилась дискусія щодо спроможності органів влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства до проведення реформи. З питання об’єднання та створення спроможних територіальних громад виступив експерт проекту Despro Юрій Ганущак, керівник регіонального Офісу реформ у Сумській області Ніна Мельник, сільський голова Плавищенської сільської ради Роменського району Олександр Шеремет.

Окрім того піднімалось питання ініціативності представників місцевого самоврядування у процесі впровадження реформ, зокрема, щодо прийняття перспективних планів та залучення усіх рівнів місцевої влади до об’єднання територіальних громад. “Для того, аби змінити щось не лише в країні, а й на рівні села, міста, потрібно дуже багато працювати”, ― резюмувала пані Людмила Даменцова, заступник директора департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.