41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

ЕКСТРЕНА ДОПОМОГА – У ВІДДАЛЕНІ СЕЛА КРОЛЕВЕЧЧИНИ

4 вересня у Ярославці відкрили пункт екстреної (швидкої) медичної допомоги, який діятиме на базі місцевої лікарської амбулаторії. Це гарна новина не лише для понад 3000 мешканців у 9 населених пунктах Зазірківської, Ярославецької, Литвиновицької та Тулиголівської сільських рад, а й для всіх жителів Кролевецького району.

Відтепер карета швидкої допомоги не буде понад годину діставатися з міста до найвіддаленіших куточків району, а потім стільки ж назад. Щоб дочекатися швидкої, наприклад в Новоселиці, а потім, якщо є необхідність, доїхати до центральної районної лікарні, хворому потрібно понад годину чекати, а потім стільки ж провести в дорозі. Найкраща дорога в тому напрямку – це кам’яна бруківка часів проживання тут Кочубеїв.

Також відкриття цього пункту дозволить розвантажити роботу Кролевецької станції швидкої медичної допомоги, яка, власне, обслуговує населення нашого району. Тож, як сказав начальник обласного управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко, досягнуто мети, яку ставить перед собою керівництво держави, а саме – наближено послуги екстреної медичної допомоги до 9 віддалених населених пунктів у радіусі 30 кілометрів від Кролевця. До того ж, зауважив він, Ярославецький пункт повністю забезпечений медикаментами та укомплектований автомобілем швидкої медичної допомоги, який було презентовано на урочистому відкритті. Відтепер цілодобово населення Ярославця та інших наближених сіл отримуватиме якісну і своєчасну невідкладну медичну допомогу, яку позмінно надаватимуть їм прийняті на роботу три фельдшери та три водії. Розташування даного пункту відповідає умовам забезпечення 20-хвилинного доїзду до пацієнта

За розуміння потреб сільського населення та підтримку у відкритті даного пункту подякував обласній владі голова районної ради Микола Авраменко. Він зауважив, що питання надання високого рівня  медичної допомоги, підтримки та розвитку закладів соціальної сфери села є одними із головних пріоритетів в роботі органів місцевого самоврядування району.

Як зазначив Ярославецький сільський голова Анатолій Кияненко, щоб створити належні умови для роботи персоналу, із бюджету сільської ради виділено 15 тисяч гривень на ремонт приміщень, забезпечення електро та водопостачання. Підтримка медицини, як і інших об’єктів соціальної сфери: дитячого садка, школи, бібліотеки, тощо є першочерговими завданнями  для місцевої влади. Крім того, за підтримки депутатського корпусу сільської ради на галузь медицини цього року виділено 50 тисяч гривень із сільського бюджету,  в тому числі придбано  новий фотометр для проведення клінічних аналізів в лабораторії лікарської амбулаторії.

А.А. Кияненко від усіє громади подякував за відкриття важливого об’єкту, особливо це важливо для літніх мешканців, яких тут більшість. Такої думки був і присутній голова Тулиголівської сільської ради Микола Кирик.

Після урочистостей керівники області та району відвідали Ярославецьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини, дитячий садок та школу. Як зізналися гості з обласного центру, вони були вражені тим, на якому високому рівні в селі підтримується функціонування всіх цих закладів і власними силами створюються належні умови для життя населення.

Світлана КРАСНОПОЛЬСЬКА

DSC_0088 DSC_0094 DSC_0103 DSC_0117 DSC_0122 DSC_0125 DSC_0133 DSC_0137 DSC_0145 DSC_0152