41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

До 60-річного ювілею талановитого педагога Олександра Курка

Життя людини у загальному розумінні, як відомо, є активним пошуком, комунікативним процесом, в якому проблеми поєднуються з їх вирішенням, немов сіамські близнюки, і часом здається, не буде цій круговерті кінця, який ідеалістично уявляється в образі щастя…

Мені пощастило спілкуватись з Олександром Івановичем, більше того — самореалізовуватися під його керівництвом. І в цьому є велике професійне щастя — мати керівника, який гармонійно поєднує в собі найкращі риси сучасного управлінця-педагога. Поняття «педагог» у широкому розумінні є мірилом професійного ставлення до життя. Як говорив Платон, всі професії є створеними людьми, а педагог — від Бога. Переважна більшість ідей, які подавались від ректора, і до реалізації яких я мав безпосереднє відношення, насамперед, ознаки раціональності, тобто, є здійсненними і корисними.

Якось Черчилль визначив сенс постійного життєвого пошуку таким чином: «У мене часто запитують: за що ми боремось? Я відповідаю: потрібно перестати боротись і тоді стане зрозумілим, за що». Свого часу я не усвідомлював, чому в університеті тривають постійні зміни: руйнуються, здавалося б, усталені взаємозв’язки як внутрішнього, так і зовнішнього рівнів, майже щороку змінюється структура університету… Думав, що така ситуація порушує організаційну сталість, яка є ознакою позитивного консерватизму, притаманного системі освіти… Я помилявся. І саме Олександр Іванович пояснив своїми словами й діями приблизно те ж саме, про що казав 65 років тому Черчилль.

Бути ректором можуть лише одиниці і не випадково вже 15 років на цій посаді перебуває людина, яку ми знаємо як доброзичливого та турботливого керівника, здатного не лише реагувати на життєві виклики, а передбачувати їх, вчасно запроваджувати антикризові механізми, що забезпечують виживання складного організму університету. Бути ректором — відповідально і почесно, бо лише обрані здатні перебувати в горнилі постійної боротьби і разом з тим щедро сіяти зерна доброго та вічного.

Вважаю, що мені дуже поталанило — бути членом колективу, яким керує Олександр Іванович. На своєму життєвому шляху я мав можливість випробувати себе на здатність займатись справою у різноманітних сферах соціальної активності (від служби в армії до приватного бізнесу).

Я щасливий через те, що мав змогу набувати життєвий досвід роботи в університеті, який очолює талановитий педагог Олександр Іванович Курок. Для мене особисто ювіляр — взірець людини-носія вищої форми комунікативної компетентності, Людини з великої літери…

Депутат Кролевецької районної ради Володимир Любивий.

За матеріалами районної газети «Кролевецький вісник».