41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Дебатна школа – сучасний вимір громадянської активності молоді.

Серед безлічі різноманітних заходів, що відбулися на вихідних, помітне місце займає Дебатна школа, яка працювала 3 – 4 жовтня на базі районного Будинку дітей та юнацтва.

Організатором Школи виступила Кролевецька громадська організація «Краєзнавче джерело» — координатор Ольга Петрова. Партнерами — Кролевецька районна рада, відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації, редакція газети «Кролевецький вісник», насіннєва фірма «Добро Дар», нічний клуб «Казка». Учасниками заходу стало близько 45 зацікавлених учнів та вчителів загальноосвітніх  шкіл І – ІІІ ступенів № 5,6, Алтинівської ЗОШ, спеціалізованих шкіл І – ІІІ ступенів № 1,3.

Тренерами – наставниками виступили Фірсов Влад та Сергєєва Наталія, дебатери Одеського відділення Федерації дебатів України.

Федерація дебатів України – всеукраїнська молодіжна громадська організація, котру було засновано 7 травня 2011 року. Основною метою є виховання свідомої, активної молоді в Україні та її інтелектуальний розвиток за допомогою освітньої технології «дебати». Наразі дебатний рух  об’єднує близько 1000 молодих людей з усієї України: від школярів старшої школи до успішних бізнесменів. У 19 містах України діють дебатні школи. Близько 70 ВНЗ, коледжів, шкіл беруть участь у дебатах.

Дебати – є аргументованим спором, в якому команда Уряду доводить певну ідею, а команда Опозиції опонує їй. Переможця визначають судді, спираючись на якість продемонстрованої аргументації та ступінь доведеності позиції.

Дебати вдосконалюють:

  • Критичне мислення – уміння аналізувати, виявляти сильні та слабкі сторони, виробляти оптимальне рішення з урахуванням наявних ресурсів;
  • Послідовне мислення – здатність зрозуміло викладати свої думки, будувати логічні схеми та виявляти суперечності в них;
  • Риторичні навички – володіння усним мовленням та мистецтвом переконання, вміння роботи перед аудиторією;
  • Самонавчання – мотивація на пошук та систематизацію нових знань з економіки, права, культури, релігії, філософії, політики та інших сфер;
  • Вміння працювати в колективі та толерантно ставитись до протилежних думок.

Цінності:

  • Безупинний розвиток – постійний всебічний розвиток (знань, навичок, особистісних якостей) та самореалізація кожного;
  • Командний дух – взаємодопомога, взаємоповага, єдність, розподіл відповідальності.
  • Соціальна відповідальність – передача знань, досвіду та організація проектів задля розвитку та позитивних системних змін у суспільстві.
  • Етичність – слідування принципам моралі та толерантності.
  • Відкритість та незалежність – відкритість ідей та ініціатив. Незалежність від зовнішнього впливу.

Робота Дебатної школи була досить напруженою і цікавою. У кожного з присутніх була своя особиста мотивація для участі в цьому заході. Варто згадати, що кролевчани не вперше беруть участь у дебатному русі. У 2012 році команда юних дебатерів з Кролевеччини взяла участь у Міжнародному товариському дебатному турнірі на Кубок Кролевецької районної ради «Відкриття Львова». Суперниками нашої команди стали ровесники —  дебатери з гміни Мальборк Поморського воєводства (Республіка Польща). У 2013 році члени Дебатного клубу, який працював на базі районного Будинку дітей та юнацтва, взяли участь і здобули перемогу у «Відкритому дебатному турнірі у Глухові» (Hlukhiv Debate Open, HDO) у рамках реалізації молодіжного проекту «Глухівський обрій: дебатний університет молодіжної активності» (ДУМА). Амбітні плани, робота на перспективу, цілеспрямованість, готовність постійно самовдосконалюватись  відрізняють і сьогоднішніх кролевецьких дебатерів. Діяльність, безумовно, цікава, потрібна, захоплююча! Успіх – справа сильних та сміливих! Тож хай щастить!

Валентина Степаненко – головний спеціаліст  відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації

дебати 068 дебати 070 дебати 078 дебати 088

 

дебати 002 дебати 003 дебати 056 дебати 058