41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

«Дебатна гра як ефективна форма розвитку молоді»

«Жодна з людських якостей не була настільки важливою для розвитку цивілізації, як здатність здобувати, поширювати і застосовувати знання. Можна сказати, що цивілізація стала можливою завдяки людському спілкуванню».

Фредерік Вільямс (винахідник комп’ютера)

Дебати як освітня технологія розвиваються в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка з 2009 року, коли на базі Кролевецького відділення факультету педагогіки і психології було проведено першу дебатну школу за сприяння Кролевецької міської ради і Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Дебатна академія» (м. Київ). Активну організаторську допомогу тоді в процесі популяризації в університеті всесвітньої молодіжної інтелектуальної гри викладачки Світлана Панченко і Тетяна Корнієнко…

Минуло шість років і ми можемо констатувати той факт, що освітня інновація, яка має вікову міжнародну традицію (дебатні клуби існують у кожному престижному університеті від Гарварду до Сорбонни)  прижилась у нашому універистеті.

В цьому році університетському дебатному клубові «Оратор і Я», який народився на базі Кролевецького районного Будинку дітей та юнацтва, виповнюється два роки. Важливим є той факт, що освітня дебатна технологія позитивно впливає на шкільну і студентську активність, немов би пробуджує до народження ідеї і дозволяє спільними зусиллями її реалізовувати, бути відповідальними. Разом з тим, дебати є унікальною навчальною моделлю, яку варто (бо це є по-справжньому ефективним) застосовувати в процесі вивчення різноманітних програмних навчальних дисциплін як в школі так і у вищих навчальних закладах.

Дебатний клуб університету «Оратор і Я» і його наукова складова у вигляді гуртка «Дебатна майстерність» (кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи) не обмежуються лише внутрішньо університетською активністю. До роботи у сфері молодіжного дебатного руху залучаються регіональні освітні заклади та органи місцевого самоврядування. Успішною є співпраця з Кролевецькою спеціалізованою школою № 1 (координаторка дебатного клубу викладачка Ольга Петрова), Кролевецьким районним Будинком дітей та юнацтва (директорка Алла Ільтяй). Утворено тісні робочі стосунки з Кролевецькою районною радою (Кролевецька районна молодіжна президія), Одеським відділенням ВМГО «Федерація дебатів України» (лідерка Анна Крис), з дебатними клубами Сумського ДПУ ім. А.С. Макаренка, Київського НПУ ім. М.П. Драгоманова (Інститут соціальної роботи та управління) та іншими.

В Кролевці проведено чвертьфінальну гру (четверту за ліком) «Відкритого дебатного турніру у Глухові – ІІІ» (HDO-III). 25 листопада на базі Кролевецької СШ № 1 відбулись дебати на тему: «Ця палата вважає, що рівень культури є ознакою якості розвитку суспільства».

Учасники дебатного раунду: «Вулкан» (Ромашко Тетяна., Дячок Вікторія);

«Розетка» (Придатченко Дар’я, Цимбал Наталія); «Акуна Матата» (Супрун Андрій, Петрусенко Марія); «Drive» ( Івашина Каріна, Крупник Ірина). Команди виявили неабияку здатність до розуміння складних матерій матеріально-духовного розвитку соціуму.

До півфіналу  HDO-III (ігри відбудуться у Глухові на базі Університету у лютому та березні 2016 року) вийшли: з І місця: «Розетка» (Придатченко Дар’я, Цимбал Наталія); з ІІ місця: «Drive» ( Івашина Каріна, Крупник Ірина).

Захід відвідали: голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко, громадський діяч і експерт з міжнародних відносин Анджей Літвіньчук, головний редактор «Кролевецького вісника» Роман Стороженко.

Особлива вдячність і слова поваги організаторам четвертого туру: директору СШ № 1 Миколі Погорєльському, викладачці школи і керівнику дебатного клубу Ользі Петровій. Та найбільше теплих слів – зацікавленим старшокласникам, які недаремно сприймають участь у дебатах як гарний спосіб особистісного зростання, не зважаючи на певні психологічні складності на початковому етапі занурення в освітню технологію «Дебати».

Помічник ректора Глухівського НПУ

ім. О. Довженка

Володимир Любивий. 

 

IMG_1201 IMG_1205