41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

«Дебатна гра як ефективна форма розвитку молоді»

«Жодна з людських якостей не була настільки важливою для розвитку цивілізації, як здатність здобувати, поширювати і застосовувати знання. Можна сказати, що цивілізація стала можливою завдяки людському спілкуванню».

Фредерік Вільямс (винахідник комп’ютера)

Дебати як освітня технологія розвиваються в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка з 2009 року, коли на базі Кролевецького відділення факультету педагогіки і психології було проведено першу дебатну школу за сприяння Кролевецької міської ради і Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Дебатна академія» (м. Київ). Активну організаторську допомогу тоді в процесі популяризації в університеті всесвітньої молодіжної інтелектуальної гри викладачки Світлана Панченко і Тетяна Корнієнко…

Минуло шість років і ми можемо констатувати той факт, що освітня інновація, яка має вікову міжнародну традицію (дебатні клуби існують у кожному престижному університеті від Гарварду до Сорбонни)  прижилась у нашому універистеті.

В цьому році університетському дебатному клубові «Оратор і Я», який народився на базі Кролевецького районного Будинку дітей та юнацтва, виповнюється два роки. Важливим є той факт, що освітня дебатна технологія позитивно впливає на шкільну і студентську активність, немов би пробуджує до народження ідеї і дозволяє спільними зусиллями її реалізовувати, бути відповідальними. Разом з тим, дебати є унікальною навчальною моделлю, яку варто (бо це є по-справжньому ефективним) застосовувати в процесі вивчення різноманітних програмних навчальних дисциплін як в школі так і у вищих навчальних закладах.

Дебатний клуб університету «Оратор і Я» і його наукова складова у вигляді гуртка «Дебатна майстерність» (кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи) не обмежуються лише внутрішньо університетською активністю. До роботи у сфері молодіжного дебатного руху залучаються регіональні освітні заклади та органи місцевого самоврядування. Успішною є співпраця з Кролевецькою спеціалізованою школою № 1 (координаторка дебатного клубу викладачка Ольга Петрова), Кролевецьким районним Будинком дітей та юнацтва (директорка Алла Ільтяй). Утворено тісні робочі стосунки з Кролевецькою районною радою (Кролевецька районна молодіжна президія), Одеським відділенням ВМГО «Федерація дебатів України» (лідерка Анна Крис), з дебатними клубами Сумського ДПУ ім. А.С. Макаренка, Київського НПУ ім. М.П. Драгоманова (Інститут соціальної роботи та управління) та іншими.

В Кролевці проведено чвертьфінальну гру (четверту за ліком) «Відкритого дебатного турніру у Глухові – ІІІ» (HDO-III). 25 листопада на базі Кролевецької СШ № 1 відбулись дебати на тему: «Ця палата вважає, що рівень культури є ознакою якості розвитку суспільства».

Учасники дебатного раунду: «Вулкан» (Ромашко Тетяна., Дячок Вікторія);

«Розетка» (Придатченко Дар’я, Цимбал Наталія); «Акуна Матата» (Супрун Андрій, Петрусенко Марія); «Drive» ( Івашина Каріна, Крупник Ірина). Команди виявили неабияку здатність до розуміння складних матерій матеріально-духовного розвитку соціуму.

До півфіналу  HDO-III (ігри відбудуться у Глухові на базі Університету у лютому та березні 2016 року) вийшли: з І місця: «Розетка» (Придатченко Дар’я, Цимбал Наталія); з ІІ місця: «Drive» ( Івашина Каріна, Крупник Ірина).

Захід відвідали: голова Кролевецької районної ради Микола Авраменко, громадський діяч і експерт з міжнародних відносин Анджей Літвіньчук, головний редактор «Кролевецького вісника» Роман Стороженко.

Особлива вдячність і слова поваги організаторам четвертого туру: директору СШ № 1 Миколі Погорєльському, викладачці школи і керівнику дебатного клубу Ользі Петровій. Та найбільше теплих слів – зацікавленим старшокласникам, які недаремно сприймають участь у дебатах як гарний спосіб особистісного зростання, не зважаючи на певні психологічні складності на початковому етапі занурення в освітню технологію «Дебати».

Помічник ректора Глухівського НПУ

ім. О. Довженка

Володимир Любивий. 

 

IMG_1201 IMG_1205