41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Дати нове життя легенді

Дубовицька криниця пов’язана з образом Божої Матері, який в XVI столітті був знайдений пастухом на березі річки Ретик. Канонічний список давньої ікони зберігається зараз у Спасо-Вознесенському чоловічому монастирі, що в Луганській області.

Можна в цьому вбачати містику, а можна — не вбачати. Але з початком воєнних дій в Луганській області вода в криниці набула неприємного запаху, а згодом — нехарактерного для джерел жовтого кольору. Місцеві жителі в приватних розмовах висували навіть версію про навмисне її забруднення гноєм. Хоча ця версія була відкинута вже в ході відновлюваних робіт. При демонтажі дренажної труби з’ясувалося, що рівень грунтових вод через посушливу осінь та малосніжну зиму опустився нижче, ніж рівень дренажу. Вода, не маючи природного стоку, застоялася в зрубі і через замулення і гниття органічних решток набула далекого від санітарних норм вигляду. Подібний процес можна спостерігати в акваріумі, якщо довго його не чистити і не фільтрувати воду. Проблему ускладнював і сам дерев’яний зруб, дерево якого з плином часу струхло на щаблях, що безпосередньо торкалися води.

За благословення настоятеля Дубовицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці отця Володимира силами представників територіальних громад, зокрема Дубовицької, Тулиголівської, Бистрицької, представників депутатського корпусу районної ради, а саме районного депутата Сергія Мачульського, та за безпосередньої участі керівництва районної ради почалися роботи з відновлення Дубовицької криниці. Маємо надію, що розпочато нову сторінку святині.

Сама криниця викопана в піщаному грунті, який під час земляних робіт осипається. Виконати всі роботи вручну, без залучення важкої техніки, було неможливо. Тож треба відмітити керівників ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» (директор Олександр Посошенко) та Кролевецького комбікормового заводу (директор Олександр Андрущенко), які надали техніку та будівельні матеріали.

На сьогодні цикл земляних робіт біля Дубовицької криниці завершився.

Текст і фото Романа СТОРОЖЕНКА.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA