41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

Кожен має право на забезпечену старість. Однак для того, щоб отримувати достойну плату за віддану працю протягом життя, необхідно пам’ятати про такі поняття як «стаж» та «зарплата». В основному саме від цих показників залежить розмір пенсії, про який необхідно дбати вже сьогодні.

З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Важливою новацією цього Закону є те, що наявність стажу прямо пов’язана зі сплатою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, тобто до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, протягом яких сплачувалися страхові внески. Це, є принциповою відмінністю між поняттями „трудовий стаж” та „страховий стаж”.

Отже, періоди роботи чи іншої діяльності, які проходили після 1 січня 2004 року, зараховуються до страхового стажу, якщо сплачувалися внески до Пенсійного фонду, з урахуванням мінімального страхового внеску.

Яку ж роль у страховому стажі гратимуть періоди до 1 січня 2004 року? Поглянемо на ч. 4 ст. 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», де встановлено: періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до стажу роботи в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, тобто періоди роботи до 01.01.2004 року зараховуються на підставі записів в трудовій книжці.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Як все ж таки, як перевірити свій страховий стаж? По-перше, прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Якщо маєте при собі ці два документи, фахівці за кілька хвилин видрукують вам дані з бази персоніфікованого обліку. Відповідно до них ви зможете перевірити, яку вам нараховували зарплату, скільки за вас сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу вам зараховано за той чи інший місяць. А по друге, можна зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України і щомісяця, щоденно не виходячи з дому, перевіряти зарахування страхового стажу.

Отже, захисти себе сам. Не потрібно чекати пенсійного віку, шукати підприємства, які були ліквідовані чи припинили діяльність, якщо можна самостійно контролювати роботодавців, які подавали щодо Вас відомості до системи персоніфікованого обліку за кожний місяць починаючи з 01.01.2000 року по кожному із страхувальників, а саме: суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, відмітку про сплату пенсійного/єдиного внеску, загальні показники за кожний рік помісячно, загальну суму заробітку з якої сплачено страхові внески та страховий стаж.