41300, Сумська область, м. Кролевець, пл. Миру, 1, тел./факс (05453) 5-25-56/5-11-54, E-mail: rada@krolrada.gov.ua
 

Державні ресурси

ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Погода

Відеоархів сесій

Календар подій

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Кролевецький молодіжний клуб ДЖУРА

«Роль Кролевецького районного Будинку дітей та юнацтва щодо реалізації творчих потреб дитячо – юнацької категорії населення»

Діяльність Кролевецького районного Будинку дітей та юнацтва направлена на виконання Закону України «Про позашкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Концепції державної програми розвитку освіти, продовження виконання Програми розвитку позашкільних закладів, Статуту Кролевецького районного Будинку дітей та юнацтва, інших нормативно-правових документів освітньої галузі, які визначають основні напрямки розвитку позашкільної освіти і виховання дітей та учнівської молоді.

Заклад реалізує завдання позашкільної освіти за художньо-естетичним та декоративно — ужитковим напрямами.

У 2014-2015 навчальному році діяльність Будинку дітей та юнацтва була побудована за такими пріоритетними напрямами:

 • організаційно-методична робота;
 • гурткова робота;
 • художньо-естетичний розвиток особистості;
 • створення умов для виявлення та розвитку обдарованої молоді;
 • культурно-розважальна діяльність.

У минулому навчальному році педагогічну діяльність здійснювало 25 педагогічних працівників,  навчалося 1047 вихованців віком від 5-ти до 20-ти років.  В 78 групах навчалися діти дошкільного віку – 137, молодшого шкільного віку – 595 вихованців, середнього – 249, старшого – 66.  З них:

 • художньо — естетичний напрямок —  655 вихованців (30 груп);
 • декоративно — ужитковий відділ — 392 вихованців (35 груп).

В 2015-2016 навчальному році  працює 17 керівників гуртків,  вихованців 687, груп 50.

Групи формуються згідно Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту закладу та щорічного рішення педагогічної ради «Про комплектацію та наповнюваність навчальних груп». Середня наповнюваність у групі в 2014-2015 навчальному році становила 14 вихованців, а в 2015 – 2016 — 14

Наявна мережа гуртків та об’єднань відповідає типу закладу, стану фінансування, статутним завданням.

У сільських школах працювало 16 гуртків , в цьому навчальному році — 7:

—  Грузчанська ЗОШ — гурток крою та шиття, 14 вихованців;

 • Мутинська ЗОШ — гурток паперопластика (22 вихованці);
 • Реутинська ЗОШ – гурток бісероплетіння  ( 22 вихованці) та паперопластика – 23 вихованці.

На базі реабілітаційного центру з дітьми із особливими потребами працює гурток  «Клаптикова терапія»  (20 вихованців).

В зоні особливої уваги педагогів Будинку дітей та юнацтва – залучення до гурткової роботи дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з багатодітних родин: 12 сиріт, 9 напівсиріт, 32 дитини з багатодітних родин, 195 з малозабезпечених родин, 96 дітей з неповних родин, 15 дітей вимушено переміщених осіб із зони АТО.

У складі основного педагогічного колективу працює перспективна, творча молодь та досвідчені наставники – позашкільники:.

Так у 2014/2015 навчальному році Коваленко О.М.., керівник  гуртка образотворчого мистецтва, за значний внесок у розвиток освіти району занесений на районну Дошку пошани,наказ №263 ОД 10. 2013); Кривенко А.В., керівник гуртка «Паперопластика», нагороджена грамотою  Кролевецького районного комітету профспілки за активну роботу у профспілці.

Яскравим прикладом творчо – обдарованої молоді є керівник гуртка образотворчого мистецтва Дера Юлія Олександрівна вихованка Коваленка Олександра Михайловича. Юлія Олександрівна приймала участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» в номінації керівник гуртка, І місце у Міжнародному фестивалі моди «Київ фешен» в номінації «Фентезі», має диплом учасника фестивалю дизайну і реклами в номінації «Прет а порте» з колекцією «Пікасо 11 сторіччя», створила власну колекцію дитячого одягу Етно Слобожанщина  на основі орнаменту Кролевецькі рушники. В травні місяці вперше пройшла виставка картин її вихованців «Чарівна палітра».

Навчання вихованців здійснюється за трьома рівнями: початковим, основним і вищим.

Керівники гуртків мають можливість самостійно обрати як форму так і структуру навчальних занять, методику виховання відповідно власному педагогічному досвіду. Саме така можливість надає керівникам розкриваючи власний творчій потенціал, здобувати якісне досягнення мети та завдань навчальних програм, отримувати результативне навчання й виховання гуртківців.

Протягом навчального року збережено кількісний склад гуртків та наповнюваність дитячих колективів. Незмінним залишився учнівський склад хореографічних колективів та гуртків образотворчого мистецтва, що свідчить про стійкий інтерес школярів до даних напрямів діяльності.

Для виявлення і всебічного розвитку творчих здібностей вихованців упродовж навчального року впроваджуються активні форми роботи, як: анкетування, тестування, конкурси, фестивалі, творчі презентації, звіти, екологічні, патріотичні та соціальні проекти.

Аналізуючи роботу педагогічного колективу за 2014/2015 навчальний рік, необхідно відзначити активну участь педагогів у втіленні нових нетрадиційних форм роботи з дітьми та підлітками, роботу по підвищенню рівня навчально-виховного процесу. Педагогічний колектив працював над вирішенням завдань ІІІ  етапу єдиної науково-методичної теми: «Розвиток творчих здібностей вихованців на занятті гуртка через впровадження педагогічних інноваційних технологій в навчально – виховний процес БДЮ». Актуальною педагогічною проблемою  у 2015/2016 — навчальному році стала тема: «Формування національно-патріотичних цінностей у процесі розвитку інтелектуальних та творчих здібностей вихованців».

У закладі надається перевага  проектній діяльності.  В рамках проекту «Дійти до кожного, зацікавити всіх» був проведений майстер – клас з хореографії для вихованців старшої вікової категорії в с. Мутин   «Закружились в вихре вальса..», проведена творча зустріч з письменником М.Шевченко «Поезія – не стільки квіти розуму, поезія – це більше, крик душі…», день відкритих дверей «Запрошуємо до світу творчості…», святковий концерт до Дня учителя «Уклін тобі, мій добрий вчитель…». Під час осінніх канікул для  гуртківців та дітей міста були   проведені майстер-класи «Осіння палітра» (кер. Коваленко О.М), «Лялька-мотанка прадавня і сучасна» (кер. Краснопольська О.І), «Подорож до Квіткової країни» (кер. Гончаренко О.П.).

Незабутнє враження залишилось у дітей від спортивно-ігрової  програми «Роби з нами, роби як ми, роби краще нас» , ігрової програми з елементами театралізації «В Країні Казкарії» .

Під час зимових канікул вихованці гуртка театрального мистецтва презентували новорічну конкурсно-розважальну програму «Пригоди у казковому лісі…».  Для дітей сільських шкіл, багатодітних родин, дітей з обмеженими фізичними можливостями,  учнів молодшої ланки міських шкіл були представлені вистави «На порозі Новий рік…» та «Засяй ялинко-чарівниця». Діти разом з батьками були безпосередніми учасниками казкового   дійства, грали у веселі ігри та конкурси, водили хороводи біля ялинки, розгадували загадки, співали та танцювали.

Заключним акордом  проекту «Дійти до кожного, зацікавити всіх» став великий концерт «Ми – діти України», присвячений Міжнародному Дню Захисту дітей. Юні артисти,  на міському стадіоні демонструвати свої таланти у хореографічному та вокальному жанрах.

В рамках освітнього проекту «Жінка – одвічна загадка природи», створеного та розробленого організатором виховної роботи  Якущенко І.Д. у березні 2015 р. відбувся районний конкурс «Міс Старшокласниця 2015».

Лідери учнівського самоврядування закладу започаткували традицію вітати з Днем народження жінок – пенсіонерів, які працювали в Будинку дітей та юнацтва. Був проведений святковий концерт до Дня матері «Нехай святиться ім’я твоє…» та творчі виставки творчих родин по напряму образотворчого мистецтва.

У травні всі,  хто знав,любив,поважав талановиту людину, педагога  від Бога – Ірину Родіонівну Кібальчич мали змогу згадати про неї на вечорі пам’яті «Серце віддане дітям..» , який був присвячений роковинам від дня її смерті.

У переповненому залі її вихованці, друзі, колеги з теплотою і вдячністю згадували про неї, як про керівника гуртка, люб’ячу маму, вірну та добру подругу,  про той неоціненний внесок, якій залишила талановитий педагог у дитячих серцях. Рефреном звучали слова ведучої –«Ми навічно  збережемо добру пам’ять про Ірину Родіонівну у своїх душах!»

У рамках соціального проекту «Зміни світ на краще», метою якого є відродження українських народних традицій, привернення уваги дітей та дорослих до святкування релігійних свят, створення святкового настрою та розвиток творчих здібностей вихованців, керівником вокальної студії «Чарівний мікрофон» Власюк О.В. та культорганізатором Якущенко І.Д. була  розроблена постановка  театралізованих дійств:

 1. Грудень 2014 — «Святий Миколай на гостину завітав». Презентація відбулась у стінах Будинку дітей та юнацтва 17 грудня, у центрі соціальної реабілітації для дітей інвалідів 18 грудня, у ДНЗ№ 6 — 19 грудня  о 15.00 і окремо для вірян Спасо – Преображенського храму 19 грудня о 10.00
 2. Січень 2015 — «Різдвяний вертеп». Презентація відбулась у стінах Будинку дітей та юнацтва 6 січня, у центрі соціальної реабілітації для дітей інвалідів 8 січня і окремо для вірян Спасо – Преображенського храму 7 січня.
 3. Лютий 2015 року . Театралізована вистава «Весна – красна йде до нас» в рамках святкування народного свята Масляна. На ярмарку-розпродажу «Весняне перевесло» всі бажаючі мали змогу придбати сувеніри, виготовлені маленькими рукодільницями, поласувати смачними млинцями, пиріжками,  а ще поринути у святкову атмосферу народного свята, поспівати пісень, пограти в народні ігри, поспілкуватися з однолітками. Завершилося свято Весни  спаленням Морени, яке символізувало закінчення довгої зими та прихід довгоочікуваної красуні весни.
 4. Квітень 2015 «Пасхальний кошик» .Презентація відбулася у стінах Будинку дітей та юнацтва 15 квітня, і окремо для вірян Спасо – Преображенського храму 13 квітня.

Освіта та здоров»я є взаємодоповнюючими компонентами успішного повсякденного буття дітей та молоді. В закладі розроблений проект літнього оздоровлення вихованців БДЮ «Здоров»я плюс…», який спрямований на збереження і зміцнення здоров’я вихованців під час літніх канікул. Уже багато років успішно працює профільний оздоровчий табір «Зоряний»

З метою здійснення моральної та матеріальної підтримки українських військових, підйомом їх патріотичного духу у важкий для країни час в рамках творчого проекту «Любов яка вселяє віру» (координатор – заступник директора з методичної роботи Смик О.А.) було проведено:

 1. 11.2014 – 28.11.2014 —  районна благодійна акція «Допоможи Захиснику Вітчизни», ініційована Дитячою Дорадчою радою Будинку дітей та юнацтва. 28.11.2014 відбувся підсумковий  благодійний концерт на сцені БДЮ. В рамках акції зібрано 10 200 гривень, з яких  5 700 – передано на лікування пораненого бійця із села Червоний ранок Зайко О., 4 500 – передано  на потреби бійців, діти яких навчаються у загальноосвітніх школах міста. Передано волонтерам близько однієї тонни харчових наборів та теплого одягу, новорічні листівки, плакати, листи – побажання, малюнки, ляльки – обереги та дитячі поробки.
 2. 10.2014 – молодіжна акція «Любіть Україну, всім серцем любіть і всіма своїми ділами…» на центральній площі міста. Хореографічний колектив «Viva la dance» ( кер. Аксененко Я.М. ) презентував ефектний патріотичний флешмоб «Патріот», а вихованці гуртка образотворчого мистецтва під керівництвом Дери Ю.О. безпосередньо на вулиці ,під час акції, намалювали картину – оберіг, яку передали бійцям в зону АТО.
 3. 10.2014 – 24.12.2014 – участь керівників гуртків декоративно – прикладного мистецтва ( Заїка Т.М., Кривенко А.В. та Грщенко Л.К) та їх вихованців у Всеукраїнському конкурсі «Оберіг захисника України». Була виготовлена колективна творча робота «Голуб Миру» з використанням бісеру, вишивки хрестиком та соломоплетіння, яка передана бійцям в зону АТО.
 4. З метою патріотичного виховання молоді, підготовки до служби в лавах Збройних Сил України, вже більше десяти років в глядацькому залі закладу проходить міський конкурс «Нумо, хлопці». Між собою змагалися команди загальноосвітніх шкіл №1,2,3,5 Переконливу перемогу здобула команда школи №1, кращим командиром став Бузовський  Олександр.
 5. Постійно проводиться робота із батьками дітей, переселених із зони АТО, щодо залучення їх до гурткової роботи. В Будинку дітей та юнацтва навчається 15 дітей – переселенців.
 6. У вестибюлі нашого закладу знаходиться благодійна скринька.
 7. З початку навчального року проводяться психологічні бесіди з дітьми – переселенцями , які займаються в гуртках БДЮ «Стрес, його прояви та способи подолання», «Адаптація до нових умов життя», «Що, як ви вважаєте, мені важливо зрозуміти про вас?» та інші.

Всі масові заходи, що проходять у закладі постійно висвітлюються у засобах масової інформації (газета «Кролевецький вісник» та «Кролевець Альтернативний»), на сайті відділу освіти та на сайті районної державної адміністрації.

Відповідно до річного плану роботи Будинку дітей та юнацтва у 2014 – 2015 навч. році в закладі на належному рівні проводиться робота з батьками.

Усвідомлюючи той факт, що союзниками у навчально — виховній роботі є батьки, у БДЮ за їх участю проводяться різноманітні захоплюючі заходи. Серед них конкурсні програми «Супер — бабуся» , «Супер — татусь», «Свято Матері».

Інтелектуальні програми « Найрозумніший», «Вірю не вірю», «А що як подумати». Вікторини «Чи знаєш ти свій рідний край?», «Я і Україна» .

Творча, цілеспрямована робота педагогічного колективу дала плідні результати:

Педагоги та вихованці закладу прийняли активну участь у конкурсах різного рівня організації:

 • Районні конкурси та міські конкурси – 1 місць – 5, 2 місць – 6, 3 місць – 6.
 • Обласні конкурси — 1 місць – 6, 2 місць – 5, 3 місць – 4
 • Всеукраїнські конкурси – 1 місце – 2, за участь нагороджені іменними грамотами 10 вихованців.
 • Міжнародний конкурс (країна Білорусь) – приймало участь 10 вихованців одна вихованка нагороджена іменною подякою.

Вихованці гуртка образотворчого мистецтва (кер. Коваленко О.М.), які вступили до вищих навчальних закладів України за результатами вступної кампанії 2015 року

 1. Борисенко Марина (бюджет) – Київський пед.. інститут ім. Драгоманова, ф – т образотворчого мистецтва
 2. Назаренко Альона (бюджет) – Сумське вище училище ім.. Бортнянського , ф – т вжиткового мистецтва
 3. Мимоход Михайло – Московський архітектурний коледж № 17
 4. Сидоренко Катерина (бюджет) – Коледж Київського національного університету технологій та дизайну, м. Київ
 5. Андрєєва Марія (бюджет) — Коледж Київського національного університету технологій та дизайну, м. Київ.

На основі аналізу діяльності закладу за минулий навчальний рік визначаються пріоритетні цілі на 2015-2016 навчальний рік:

 • збереження та розвиток наявної мережі гуртків, з метою забезпечення навчально-культурних потреб учнівської молоді;
 • здійснення моніторингу та аналізу стану функціонування та розвитку мережі гуртків БДЮ;
 • продовження співпраці з навчальними закладами освіти Глухівським державним педагогічним університетом; ДНЗ; «Кролевецьке ВПУ»; відділом сім’ї, молоді і спорту; міською радою; районною радою; районною бібліотекою для дітей та молоді; ЗМІ; батьками вихованців; громадськими організаціями;
 • покращення програмно-методичного забезпечення гуртків;
 • виявлення, розвиток та підтримка обдарованої молоді;
 • проведення семінарів-практикумів для керівників гуртків та участь у них;
 • забезпечення навчанням дітей з особливими потребами, дітей сиріт, напівсиріт, дітей з девіантною поведінкою, дітей з багатодітних сімей;
 • залучення до співпраці приватних підприємців та благодійних фондів та ін.

Важливим аспектом покращення результатів роботи будинку дітей та юнацтва є забезпечення необхідних матеріально-технічних умов роботи гуртків, збереження та придбання навчального обладнання, робочих місць учнів, залучення батьківських та спонсорських коштів.

Була проведена перевірка якості ремонтних робіт та підготовки до нового навчального року: кабінетів, рекреацій, актової зали, танцювальної зали, інших приміщень.

Здійснений комплекс заходів з підготовки закладу до роботи в зимових умовах: утеплення вікон поліетиленовою плівкою, проклейка віконних рам, утеплення дверей.

Провели ревізію опалювальної системи, систем водопостачання, електромережі на предмет якісної підготовки їх до навчального року.

Підготували і провели внутрішню інвентаризацію матеріальної бази, паспортизацію кабінетів, провели списання матеріальних цінностей.

Постійно проводиться огляд стану та збереженості майна закладу, інвентарю, обладнання в кабінетах.

В період літніх канікул був проведений поточний ремонт:

 • ремонт фасаду закладу на суму – 1000 грн.
 • ремонт адміністративних та учбових кабінетів — 1500 грн
 • пофарбування підлоги та стінових панелей в БДЮ та філіалах – 1000 грн
 • зроблено над дверима накриття – 300 грн
 • поточний ремонт котелень: газова котельня БДЮ фарбування стін, стелі, котельня дров’яного опалення по вул.. Роменця – був проведений косметичний ремонт.
 • Для виступів хореографічних колективів батьками вихованців були пошиті костюми

Пропозиції:

 1. Довести показник задіяності вихованців старшої ланки до 15%.
 2. Посилити роботу з батьками талановитих учнів, створити центр батьків обдарованих дітей.
 3. Розширити мережу гуртків для учнів сільських шкіл.
 4. Взяти активну участь у роботі районного пересувного навчального закладу.
 5. З метою зміцнення матеріальної бази зробити ремонт актової зали.

Отже, імідж формує попит батьків на освітянські послуги саме того позашкільного навчального закладу, який, на їхній погляд, має високий рейтинг серед інших подібних закладів, що визначається, у першу чергу, якістю знань та вмінь вихованців. Позитивний імідж закладу дає можливість розповсюджувати свій досвід за межі нашої області, брати участь у міжнародних конкурсах, педагогічних виставках різних рівнів.

 

Директор   БДЮ                                                           А.О. Ільтяй